1. 1.
  günlük gazete haberlerini takip eden entellektüel ve de bilinçli öğrencidir. aydındır.
  edit: günlük gazete haberlerini takip eden vatandaş da bilinçli değilse e ne denir artık. ha tabi gazate haberlerinden anladıkları sayfa sayfa çıplak kadın olanlara diyeceğim yok. iyi madem o kadar meraklısınız alın kız kardeşlerinize ergen çocuklarınıza da onları okutun daha ne denir ki.
  9 -16 ... artarak artan
 2. 2.
  normal bir durumdur. Onu okumayı tercih ediyorsa dicek bişeyimiz yok. Cumhuriyetlede gelebilir,zamanlada yeter ki bilinçli olsun.
  7 ... turkkahvesitadindanescafe
 3. 3.
  en azından bir şeyler okuyan öğrencidir. iyi ya da kötü.
  5 ... la paz
 4. 4.
  iyi insandır ancak yinede gizlemesinde fayda var.
  6 -3 ... bekido
 5. 5.
  aptal öğrencidir. zira üniversite kampuslerinin tamamına yakınında gazete satan bir dükkan mevcuttur ve ne yazık ki o satılan gazetelerin içinde de zaman vardır. okulda zaman varken dışardan zaman alıp okula gelmek zaman kaybıdır. zaman zaman nereye kadar...

  edit: kampusunde gazete vb satılan özel işletmelere izin verilmeyen üniversitelerde okuyan kişileri tenzih ederim.
  4 -2 ... inisiyatif7
 6. 6.
  kuran-ı kerim ile gelen öğrenci varken hatta her yerde okuyabiliyorken * gayet normal bir durumdur.*
  1 ... moso
 7. 7.
  üniversiteye taraf gazetesi, evrensel gazetesi veya gündem gazetesi ile gelen öğrenciden hiç bir farkı yoktur. fazla başıboş bırakılmamalıdır.
  3 -1 ... david brent
 8. 8.
  üniversiteye evrensel, sol, komünist gibi gazetelerle gelen öğrencilerden farkı yobaz olmasıdır.
  (bkz: şakirt)
  5 -7 ... tarzan ince dallarda
 9. 9.
  eğer ki bu gazeteyi gerçekten okuyup okuduklarından samimi şekilde etkileniyorsa devletin okutmak için boşuna para harcadığı insandır. toplumun vergileri sayesinde aldığı öğrenimin karşılığını topluma bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde zarar vererek geri ödeyecektir.
  ikinci bir olasılık olaraksa sadece kendini düşünüp, burslar ve yurtdışı olanakları nedeniyle cemaat ortamından fayda sağlamaya çalışıyor ve ona göre bir imaj çiziyor da olabilir.
  eminim daha bir çok şey olabilir fakat okuduğum okulda gördüğüm iki, üç kişinin durumu bundan ibaretti. zaten cemaat tarafından üzerine yatırım yapılmamışların dışında, bu kişilere iyi üniversitelerde sık rastlanmaz.
  3 -3 ... tenpura
 10. 10.
  (bkz: abi)
  1 ... papazefendi