1. 1.
  olsa olsa 1. sınıfta bunu yapacak olan sonra da mallığının farkına varıp tövbe eden insan.
  -1 ... yineyolcu
 2. 2.
  öğrencinin bilincine varmış olması çok birşey ifade etmeyen durumdur. bölümdeki hocalardan üniversite ortamında yaşadıklarını idrak edemeyenler vardır. çünkü ismi lazım değil bir hoca hem defterleri ciltlettiriyor, hemde defterdeki ödevlere imza atıyor ve de kırmızı kalemle. acınası kişiliktir saygı duyulmaması gerekir.
  2 -1 ... silte
 3. 3.
  ameledir.
  2 -1 ... yanlis hata
 4. 4.
  yaran insandır. gülünesidir. *
  1 -2 ... peygamber devesi
 5. 5.
  nostaljiyi seven insandır.. yıllardır okullar açılmadan önceki son pazar akşamı defrer kitap kaplayan bu şirin insan.. yine bi pazar akşamı belli ki kendine çocukluğunu hatırlatmıştır..

  belki de hiç bu düşüncelerde değildir.. ama olsun en azından bana hatırlatmıştır..
  2 ... gulbeseker
 6. 6.
  ustunde etiketle ismi, dersin ismi, hocanin ismi falan da yaziyorsa ve kap boyle alli gullu biseyse kisi ruh hastasi olabilir. bu kisiler kalemkutusu da kullanirlar kocaman, ici 1500 tane kalem, kuru boya, silgi vs.. doludur. yanina oturursaniz asla kalem getirmenize gerek yoktur ki eleman buyuk ihtimalle bir sevgi pitircigi oldugundan size odunc verecektir bi tane. size kokulu silgiyi alip koklamak duser butun ders boyunca. sizin les gibi ajandadan yaptiginiz her derse kullandiginiz skindirik defter ve dmo kaleminden sonra bu arkadasin esyalari ilkokul yillarinin masumlugunu tasidigindan hep bir saygiyla bakilir. yazik lan..
  3 -1 ... cemcuk
 7. 7.
  üniversite kampüsü içinde bir ilköğretim okulu yer alıyorsa gayet doğal karşılanması gereken öğrenci tipi.
  2 ... shunketsu
 8. 8.
  Sözlük'te yok!
  Gerçek hayatta da yok*
  2 ... t bag
 9. 9.
  üniversiteye yeni kayıt olmuş, liseden kalma bitmemiş defterlerini kullanmak isteyen ve yeni deftere de para harcamayıp ailesine yük olmak istemeyen düşünceli talebedir.
  2 ... arabaciarabayatasget
 10. 10.
  daha ortaögretimden kopamamıs buyumesı de cok zor olan cocuk.
  ... elff