1. 1.
  üniversite öğrencisi demek elden halktan bi kademe daha üstte olmak demektir. yani sizin oyunuzla halkın oyu bir tutulmamalıdır. madem aynı tutulacak onlardan farklı partilere oy vermek şarttır. yani şöyleki herkes akp'ye chp'ye mhp'ye oy veriyorsa sizin adını dahi kimsenin bilmediği partilere oy vermeniz lazımdır farkınızı ortaya koymak için.
  başka bir açıdan bakarsak anası babası akp'li chp'li mhp'li olduğundan memleketine döndüğünde küpesini çıkarıp sakalını kesen üniversiteliler tkp'li ödp'li olmalıdır. en azından mezun olana kadar. mezun olunca ana baba amca partisine dönülebilir.

  edit: yaşasın 10. köy
  3 -2 ... davincinin atacagi
 2. 2.
  (bkz: aysun kayacı nın uludağ sözlük te yazar olması)
  (bkz: aysun kayacı nın sözlükte seçmiş olabilecegi nick)
  (bkz: davincinin atacagi)
  -1 ... van golu cannavaro
 3. 3.
  %70'inin akp harici oy kullanmayı tercih edeceği bir gerçektir fakat üniversitelilerin %80'i finaller dolayısıyla ikamet ettikleri yere gidemeyip oy kullanamayacaktır zaten.

  sonuç olarak, yeni meclis hiç bir şekilde gençleri temsil etmeyecektir. şunu da unutmamak gerekir, gelecek gençlerdir.
  -3 ... lilithin torunu
 4. 4.
  yine bir seçimi daha noktaladıktan sonra atatürke dair videolarını sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak onun arkasına sığınan;
  aziz nesin sözleriyle akplilere sataşan;
  pisgevüt issisizi issanın issasiz söylemleriyle mhplilere sataşan;
  chplilerle ve genel başkanlarıyla dalga geçen;
  ve daha bir çok üniversiteli iş başında.
  (bkz: koşun facebookta vatan kurtarıyorum)
  2 ... davincinin atacagi
 5. 5.
  seçim analizlerine göre açıkça belli olmuştur ki %50 si akp ye oy vermiştir.. bu kadarını beklemiyordum. demek ki sözlükteki üniversiteliler, üniversitelilerin ekserisini temsil etmekle bir ilgisi yokmuş. parti temsilcisi üniversiteli mi dolu sözlükte, kuşkulanmamak elde değil...
  ... yapici tahribat