1. 1.
  üniversitelilerin cahil olması
  2 -1 ... canfeza a k a kardanadam
 2. 2.
  üniversitelilerin cahil olması
  3 -1 ... darth vader cemaati
 3. 3.
  hiç bilmemek yada tam bilmek problem değildir. asıl problem biraz bilmektir yada her boku bildiğini sanmaktır.

  insanlar geçmişte bu kadar aptal değildi bilmedikleri konulara değinmiyorlardı. çünkü ihtiyaç hiyerarşisinde sınıf atlayamıyorlardı. yaşamları asgari biçimde sürdürüyorlardı.

  fakat şuandaki bolluk ihtiyacların giderilmesi hiyerarşik sıralamada insanların sosyalleşme yada kendini gerçekleştirme adına boş konuşmaları boş yorumları partizanlıkları kraldan çok kralcılıkları insanların midesini bulandırıyor.

  lütfen arkadaşlarınızla gezerek sosyalleşin bilmediğini şeyler hakkında konuşarak yada yorum yaparak değil.
  1 ... mahirturk
 4. 4.
  halk dilinde (bkz: okumuş cahil) denir.
  ... romanolur
 5. 5.
  hepsi olmasa da büyük bir yüzdesi cahillikle itham edilebilir. siyasetten anlamayıp köy kahvesi tadında siyaset konuşmaları, karı kız davası peşinde koşturup Racon kesmeleri, iddia kuponu başında sabahlamaları, uyuşturucu kullanmayı bir bok sanmaları ve şu an aklıma gelmeyen niceleri baz alınınca evet cahildirler.
  1 ... gorgona
 6. 6.
  karşi atak;
  (bkz: universitesizlerin dahi olması)
  (bkz: no universite no cahiliyet)
  (bkz: beyinsel sorunu olan yazarlar klubu)
  -1 ... wendigor
 7. 7.
  doğruluk payı olan bir önerme. misal ben günlerdir böbreğim ağrıyor diye ortalıkta geziyordum ki dalağım ağrıyormuş. böbrek orda değilmiş. cehalet işte.
  1 ... ikikelime
 8. 8.
  Tamamı olmasa da çoğunluğunun okuyan cahiller olduğu kesin. Eğitim sisteminde öğrenmek için cebinizden para çıkıyor ve buna topluca ses çıkarmıyorsanız cahilsiniz. Kimse üniversitede siyaset yapın demiyor. Ama tamamen de apolitik olmayın. Hakkınızı savunmazsanız yarın birgün evinizi elinizden aldıklarında ne yapacaksınız?

  ikinci öğretim değilim ama olanlar harç ödüyor. Ve ödenen bu harçları dava edecek bir yürekli insan da yok.

  Ve bu harçları protesto edecek bütün öğrencilerden oluşan bir yapı yok.

  Futbol mu?, kadın memesi mi?, pazar planları mı? Bunu yapacak çok insan var.

  Tvlerdeki gereksiz dizileri izleyenler, magazinde ne olup bitmiş haberi olan ama asgari ücreti net söyleyemeyen üniversiteliler cahildir. insana olgunluğu ve bilgelik kapısını açma şansını üniversiteler değil hayata bakışı açar. Vicdanı, karakteri sağlar.
  1 ... spartali cus
 9. 9.
  üniversitelerin, üniversite olmamasından kaynaklıdır.
  2 ... response
 10. 10.
  oha kardeşim protesto ettiğin şeye bak gündüz devlet memuru gibi çalışan hocaların akşam artık eve gitmek üzereyken tamam ekstradan ders anlatıyım bari akşam öğrencilerinede demesinin sebebi onlarda verdiğiniz paralardır.

  bu olmadan nası bi hoca gelip size ders anlatabilir. bir hoca bu uygulamadan aylık en az bir maaş daha alıyor bunuda mı devlet versin ?
  1 ... mahirturk