1. 1.
  üniversiteye muhtemelen 45 yıl hazırlanmış fakat kazanamamış. 46. yılında da nefret ve kin besleyen, ne mezunusun sorusu sorulacak diye toplarından ter akan eğitimsiz ve muhtemelen varoş oğlu varoş kişinin yazdığı yazı.
  2 -4 ... yumuklu sucurta
 2. 2.
  yalan olan teoremdir.
  1 -1 ... thebalkanboy
 3. 3.
  sınıf ayrımı yaparak ben üniversiteliyim sen ne ayaksın ha? diyen,kendisine yurt dışında derece yaparak okuyan tip modeli veren aslında marjinal olmayıp hatta orjinalinde de kendisi olmayan anne babasının verdiği 3-5 kuruş parayla ona buna caka satan tipleri gördükçe neden olmasın denebilecek düşünce.bu düşünceye üniversite ortamında değişen kişileri ekledikçe bu durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. bu duruma gelmemizdeki asıl sebep ülkenin eğitim kalitesinden kaynaklanmaktadır.
  ilkokulda,ortaokulda,lisede ezberci sistemle beraber hiç ders çalışmamış kopya çekerken aklında birkaç bilgi kalmış ve bunu gittiği 2-3 yıllık dershane deneyiminden sonra pekiştirip üniversite sıralarına oturan bir öğrenciden ülke ne bekleyebilir? içi boş bir insanla nereye kadar?
  1 ... dieqo
 4. 4.
  - siz bakmayın etrafta konuşulup duran laflara. asker, atatürkün bu vatanı emanet ettiği tek kurumdur. gerektiğinde elbette her şeye müdahele etme hakkına sahiptir.

  bu cümlelerin ağzından döküldüğü bir prof. dr. tarih hocası, hala mevcut üniversitelerde barınabiliyorsa; bu, üniversitelerin amacının, kazandırdıklarının, kaybettirdiklerinin yeniden sorgulanmasını gerektiren vahim bir durumdur.

  ayrıca;

  (bkz: nurcunun kemalistden daha tehlikeli olduğu gerçeği)
  2 -1 ... nickbulanakadarcanimcikti
 5. 5.
  Bu işsizlikle yakında doğru olacak cümlecik.
  ... sanacokpisespiriyaparim
 6. 6.
  'sen hangi üniversitede okudun kardeş ya?' diye sorulmasına sebep olan önermedir.

  biz okudugumuz üniversitede paşalar gibi derse girdik, imza da attık, dersi de öğrendik. üstelik 1-2 kişi de değildik. çalıştık, araştırdık, uğraştık, didindik. aksi halde mezun etmezler zaten adamı oradan! ayrıca nasıl olsa bir şey öğrenmeyeceğiz, hayatımızın en hareketli yıllarını geçirip onunla bununla çıkıp sürteriz diye de gitmedik üniversiteye.

  seni üniversite diye nereye götürdüler acaba ya? vah vah!..*
  2 ... imla
 7. 7.
  üniversitelere doluşan "darbeci kemalistimsiler" ve nurcuların başka hiç bir görüşe dikkat etmeden kamplaşmaları sonucu ortaya çıkan yurdum gerçeğidir. "ulan bu memleketin gerçek atatürkçülerine, antiemperyalistlerine, devrimci demokratlarına kıran mı girdi" düşüncesinin son çaresiz aşaması olan önermedir.
  ... kizilcikserbeti
 8. 8.
  yanlış önermedir.
  gereksiz olan üniversiteler değil,
  üniversiteleri mekan edinmiş gereksiz insancıklardır.
  bunlar eğitim almak için geliyor gibi görünen öğrencimsiler,
  ya da eğitim veriyormuş gibi görünen eğitimcimsiler olarak iki grupta incelenebilir.
  üniversiteleri üniversite olmaktan çıkaran iki şey yalnızca ve yalnızca bu gereksiz insanların varlığıdır.
  * *
  2 ... tolerance limit
 9. 9.
  öss yi kazanamamış insan söylemi.

  necmi sınav ne oldu ?
  olum üniversite gereksiz gidecezde ne olacak salladımı çıktım
  necmi seni de sallayacaklar
  hönk !!!
  ... marty mcfly
 10. 10.
  üniversitelerin ne işe yaradığını anlayamamış veya bilim düşmanı olan kişi söylemidir. (türkiye'deki haliyle üniversitelerin elden geçmeye ve evrenselleşmeye ihtiyacı vardır tabii, o ayrı konu.)
  1 ... usualsuspects