1. 1.
  bir dönemler üniversiteli olmanın ayrıcalığı vardı. Üniversite kazandım dedin mi millet şöyle bir bakar, saygı duyardı.Üniversite öğrencisi bilgisiyle kültürüyle her yerde kendini belli ederdi. Şimdi ise artan üniversite sayısı sebebiyle ne üniversitelinin bir önemi kaldı nede üniversite hocasının. En vasat zekaya sahip insanlar üniversiteli oldu, tercih yapan herkes üniversiteli oluyor. Dolaysıyla bu da üniversitelerde anlatılan branş derslerinin ve sınavlarının daha basitleşmesine sebep oldu. Bir diğer bir konu ise bir anda ortaya çıkan aşırı akademisyen ihtiyacından dolayı önüne gelen herkes üniversite hocası oldu. Oturduğu yerden yüzeysel araştırmalarla Kopyala yapıştır yöntemiyle tezler yazılmaya başlandı. Üniversite hocalarının ders anlatmaktan başka vizyonu misyonu yok, Öğretmenle üniversite hocası aynı durumda aradaki tek fark akademisyenlerin öğretmenin iki katı maaş almaları. Üniversitelerinde kalite olmayan bir ülkenin doktoru, öğretmeni, mühendisi de kalitesiz yetişir. Öğretmenin kaliteli olmadığı yerde kaliteli ilk orta lise eğitim sisteminden bahsetmek mümkün değildir. Öncelikle üniversitedeki eğitim ve öğretime elatmak gerekir diye düşünüyorum.
  2 -2 ... hunter08
 2. 2.
  araştırma üniversitesi sistemi gelince uçacak, kaçacak, sokacak kaliteye yükselecek olan kalitedir.

  başka boyutlardan gelip bizden eğitim alacaklar, bilimimizi çalmaya çalışacaklar !!111!!1!111!!

  şaka bir yana bütün üniversitelerde bulunan memur zihniyetli hocalar değişmediği sürece hiçbir üniversite kaliteli eğitim veremez, araştırma yapamaz.
  1 ... naprawmnie
 3. 3.
  (bkz: öyle bir şey yok ki)

  tanım: var olmayan bir konu hakkında açılmış başlık. arkadaşlar ne eğitimden bahsediyorsunuz basit işte matematik biliyorsanız mühendis yahut doktor, dil bilginiz iyiyse de avukat yahut öğretmen oluyorsunuz. geri kalanlarımız da alt tabaka, işsiz vb sıfatlarla ömrünü geçiriyor. öğrenemediniz gitti!
  1 ... lacivertguzeldir
 4. 4.
  (bkz: yok ki)
  1 ... aquila non capit muscas