bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    akp'li gösteriş müslümanlarının anlamadığı nanedir.

üniversitelere bakalım bir. öğretim üyesi yok, laboratuar yok, yurt desen yok ne var? cami.
    cami varsa eğitimde kalite tamamdır bunlara göre.

öğrenci isterse evinde kılar namazı. ne olmuş ki?

sonra cami yaptıysan kilise de yapacaksın, öyle hep bana hep bana yok. nerede demokrasi? kaç kişi gidecek mi diyorsun?
    ne önemi var?

sanki civarda camilerde insan seli var?

hepsi boş.

hem demokrasilerde sayı önemsizdir. orada 1 kişi kilisede ibadet yapmak isterse kuzu kuzu dikmen gerekir. sonra erasmus'lular gelecek. nerede ibadet edecekler?

bir senin mi dinin var?

sakın ''vay efendim siz camilere karşısınız'' diye ayaklanma. okullarda tonla eksiği varken camilere para döken iktidar döneminde sürünmeye mahkumsun..
    19 -19 ... system error
  2. 2.
    önermeyi destekler nitelikte bir Kemal Sunal klasiği, saygıyla onuyorum kendisini.
    https://video.uludagsozluk.com/v/mescidsiz-üniversite-kalmayacak-41354/

5 -4 ... suskun alfa
  3. 3.
    sınavlardan önce iki rekat namaz kılıp allah'a sınavlarının iyi geçmesi için dua etmek isteyen öğrenciler için yararlı olabilecektir, zaten namazında niyazında olan öğrenciler için sınav bekleme gibi bir durum söz konusu değildir.

ben dokuz eylül tınaztepe yerleşkesinde bir cami olmamasının zorluğunu çok çektim cuma kılmak için hem derse geç kalıyorduk, hemde otobüse binmek zorunda kalıyorduk.
    -2 ... hotcat
  4. 4.
    gibi bir şey yoktur. neden:

müslüman bir ülkede yaşıyoruz. elbette hristiyanı, musevisi vardır içimizde ama 100 öğrenciden 5'i hristiyan, musevi diye bir kilise, sinagog mu yapsınlar? asıl bu şekilde olsa, haddinden fazla masraf yapılmış olmayacak mı? üstelik onlarda günlük ibadet yokken, biz müslümanların beş vakit namazımız vardır. "evde kılsınlar" demek namaz vakitlerine ne kadar uzak olduğunuzu gösterir ancak. öğrenci namaz kılmak için dersine geç kallıp en yakın camiiye, evine mi koştursun, yoksa okulundaki camiiye gidip, hem dinini, hem eğitim hayatını mı yaşasın? ayrıca yurtdışındaki büyük üniversitelerde de ibadethaneler yok mu? oxford'da, cambridge'te? işinize gelince özgürlük heykeli gibi beliriyorsunuz konu islam'ı yerden yere vurmak olunca... einstein'in şu sözünü de unutmamak gerek: Bilimsiz din kör, dinsiz bilim ise topaldır.

edit: her zamanki gibi müslüman kimlikli yahudiler veya hristiyanlar tarafından anlaşılamamaktayım...
    4 -7 ... meb55
  5. 5.
    Tumevarım yontemıyle parcadan butune gıdersek; (bkz: camilerin anlamsızlığı)
    1 -3 ... an awesome wave
  6. 6.
    (bkz: üniversiteye camii yapmak/#16101639)
    -1 ... kompetan
  7. 7.
    kilise yapmadıkları için alınan tepkidir , hatta budist tapınaklarıda olmalı.

kimbilir havrada .. yakında bu tepkilerin karşısında yapılacak gözüyle bakmak mümkün.
    ... iskorpit
  8. 8.
    --spoiler--
    öğrenci isterse evinde kılar namazı. ne olmuş ki?
    --spoiler--
    bir kere herkes haddini bilecek müslüman duyarlılığı olmayan biri müslümanlar hakkında görüş bildiremez.

öte yandan anlamsız falan değildir, götünü yaladığınız avrupa, amerika üniversitelerinde küçük kliseler olan şapeller vardır.

çoğu üniversite öğrencisi duyarlı müslümanlar namazlarını eda edecekleri yer ihtiyaçlarını ders aralarında eğer üniversitede mescit yoksa yakınlardaki camilere(o da varsa) gidermektedir.

acil durumlar zaman darlığı özellikle kışın erken gelen birbirini takip eden vakitler üniversiteler bünyesinde mescit bulundurmayı elzem kılmaktadır.

sonuç olarak anlamsız olmayan küçük, öğrenci sayısına göre değişen mescitler yapmak sorunları çozecektir. lakin içimizdeki irlandalılar sırf burada namaz kılınacağı için inat ediyor direniyor ve görmezden geliyorlar. allahın ve meleklerinin laneti onların üzerine olsun. amin.
    4 -3 ... derinden gelen
  9. 9.
    halen camileri devletin yaptığını sanan kişi söylemidir.kısaca bilgi verirsek ; ülkemizde genelde camiler hayırseverlerin bağışları ile yapılmaktadır.ayrıca cami yapımı için bi vakıf oluşturulur ve bu vakıf caminin yapım işlerini kontrol eder. e tabi hırıstiyan bir cemaat toplanıp herhangi bir üniversiteye kilise yapmak isterse onlarında bu isteği geri çevrilmemeli uygun yer gösterilip kilise yapmalarına izin verilemelidir.
    4 -2 ... ayibogan3333
  10. 10.
    toplumun +%80 i müslüman olan ülkede üniversitelere kilise için ödenek ayırttırırlar. aferin benim oğluma. good boy. paran çoksa yaptır sen ilk ben gelicem günah çıkartmaya.
    1 ... ilahi komedya
kapat