1. 1.
  Hepimizi derinden yaralayan gerçektir. Mezun olur iş bulmaya çalışırsın, uzun ve meşakkatli bir süreç seni bekler. Sınavlara bir dünya para bayılırsın, harul hurul çalışırsın, girersin. Girdikten sonra da bitmez habire çalışmak zorunda kalırsın, sabah 8 akşam 5 çalışır çoğu arkadaşın görüşemezsiniz. Evlenenler hele tamamen ortamdan çıkarlar. Herkes kendi kabuğuna çekilir. Buluşulduğunda da bebek maması, bezi gibi sıkıcı konular konuşursun. Yüzde doksanı evlenmeyi düşünmez evlendikten sonra da mutsuzdur. Bekarlar da niye evlenmedik diye habire söylenirler, onların mutsuzluğu hiç çekilmez. Habire geriye bakıp nerde o güzelim sorumsuz gez iç yat üniversite hayatı der durursun. Arkadaşlar değişiyor, ortamlar değişiyor, herkes kendi kabuğuna çekiliyori, herkesin dilinde 'iş güç uğraşıyoruz, sorumluluklarımız var'. Çoğu 25 yaşında kendini kendi zindanına atarlar, düşünce zindanına. Artık evliyim ya da işim var yetişkinimle başlayan kendini kasmalar baş gösterir. Çoğu insan 25inden sonra sıkıcı birer yetişkine dönüşür. Geri bir bakarsınız yaşlanmışsınız, bedenen olmasa da ruhen.
  12 -3 ... ahsenna
 2. 2.
  yani hala öğrenciyim ama ilk üniversitem değil
  kişiye göre değişir diyorum.
  eğer okul sonrası iş hayatında kölelik hayatınızın amacı ise evet boka sarar.
  ... muhtesem gatsby
 3. 3.
  umutların yerini gerçeklere bıraktığı ve gerçeklerin hayallerden farklı olduğunun anlaşıldığı seneler...
  1 ... ibni maymun
 4. 4.
  Çok fazla panik yapılmaması gereken durumdur. Herkes önünde sonunda bir işe girecektir, bir hayat kuracaktır ve kendine göre bir çevre edinecektir. Bu esnada belki şehir değiştirilecek, farklı şehirde yaşayan kız arkadaştan ayrılınacak, hayat tarzı değişecektir. Fakat ne olursa olsun bir şekilde hayata devam edilecek ve yaşanılıp gidilecektir.

  Önemli olan, bir hayata dalarken bir başka hayat için açık kapı bırakılacak mı? bu önemli bir mesele. farklı meslek gruplarından, farklı cinsiyetlerden ve hatta farklı şehirlerden arkadaşlarınızın olmasına özen gösterin. Böylece karşı cinsle yakınlaşmanız, iş değiştirmeniz veya şehir değiştirmeniz bir nebze kolaylaşabilecek ve kendinizi yaşadığınız hayatınızda sıkışıp kalmış hissetmeyeceksiniz.

  Bunu kendinize motivasyon haline getirirseniz, sizi yıkabilecek pek bir şey olmaz hayatta. Örneğin daha iki hafta önce kız arkadaşım benden ayrıldı. Ben, bu söylediklerimin bana verdiği motivasyon sayesinde ayakta kalabilmeyi başardım.
  2 -1 ... vade retro satana
 5. 5.
  o yüzden okumadım üniversite. şaka şaka biz fakirdik ama öyle böyle değil gerçekten fakirdik.
  4 ... oynadaoynakafanagoreoyna
 6. 6.
  eğer boka sarmaktan kasıt, işle ilgili ise sıçtım ağzınıza beyler.
  tatlım, kusura bakmayın belki de linç yiyeceğim ama yozgat makina mühendisliği 2.öğretim bitirip de burada üniversiteden sonra boka sardım diye ağlamayın lütfen.
  "omo bozo oroyo olon dovlot!" iyi de dünyanın hiçbir yerinde devlet üniversiteye öğrenci alırken iş garantisi verip almaz ki? bunu sen düşüneceksin. türkiyenin üretim kapasitesi ne, istihdam kalitesi ne, araştıracaksın. yazdığın bölümle ilgili mesleği yapan en az 2 kişiyle ufak bir mülakat yapacaksın, fikir-görüş alacaksın. hangi yollardan geçmiş millet, öğreneceksin.
  haa benim bunları yapmaya götüm yemiyordu arkadaş diyorsan, kusura bakma dirsek çürütüp ders çalışacaktın aslanım. garanti üniversite, garanti bölüm yazıp keyfine bakacaktın. hem ayranım dökülmesin, hem götüm sikilmesin demekle olmuyor ne yazıkki. illa ki biyerlerden fedakarlık yapmak zorundasınız.
  6 -2 ... whipple