1. 1.
  Pezevenk sanırsın bana oxford okumuş da ağlıyor iş bulamıyorum diye.

  Ulan tüm lise hayatın okulun arka kapısından atlayıp hormonların tarafından yönetilmekle sigara ve alkol tüketmekle kavga etmekle geçmiş. Son 1 ay ders çalışıp sikim sonik bir üniversitenin sikim sonik bir bölümüne girmişsin. Orada da ne kendini geliştirmiş ne yabancı dil öğrenmiş ne de adam gibi okumuşsun anca ketılda makarna dersi asıp batak çay sigara.

  Sonra 4 yılın ardından ama ben üniversite okudum öhü öhü. Seni anlatırken noktalama işareti bile kullanmaya üşendim aq çocuğu. Kendini nimetten sayıp ağlama orada burada. Git kendini geliştir.

  Edit: mesleğimi, yaptığım işi sorgulayanlar olmuş. Bahsettiğim meseledeki şartlara sahip ve ağlamayacak olan adamım ben. Boktan bir üniversitede nispeten boktan bir bölüm okuyan, hayatı için pek az çaba sarfetmiş bir gencim. Size de çevremde gördüklerimi anlatıyorum. Bu meselede elbette devletin de suçu var. Her yere üniversite açar herkesi üniversiteye sokarsanız böyle nitelikli diploma sahibi niteliksiz yığınlar elde edersiniz. Ancak bu da demek değildir ki sadece adı üniversite olan bir yersen mezun olan kendini nimetten saymalı.

  Tavrımız gerçekleri göremeyen, üniversite okuduğunu zannedip mükemmel yerlerde olması gerektiğini düşünen gençleredir.
  32 -25 ... raid e kafa atan ana yuregi
 2. 2.
  adam haklı.

  her üniversitenin binlerce kontenjanlı mühendislik bölümü var bi de. sonra ağlıyolar vay efendim mühendisler çok az alıyor öğretmenler 3 ay tatil bıdı bıdı.

  ya bi siktir git. çalışıp boğaziçi kazanaydın göt.
  10 -8 ... silgi yiyen kadin
 3. 3.
  Şaka maka iş yok.
  4 ... yok herif
 4. 4.
  Hükümetin problemi mezunların değil her yere torpille işi bilmeyen adamları doldurursan işi bilen elemanlar işsiz kalır.
  10 -1 ... fyodor paskevich
 5. 5.
  iş bulmanız tamamen kendinizi geliştirmenize bağlı. Öncelikle üniversitenin adının önemli olduğunu düşünen hazolar görüyorum. iş dünyası aptal değil ki diplomaya önem versin. Onlar sana değer veriyor.
  1 -4 ... sherlockholmesss
 6. 6.
  üniversiten boş mezun olanlar genelde bu tipler. adam mühendis olmuş ben mühendisim diye dolaşır sorsan ne bir program bilir ne bir excel. avukat mezun olmuş. dilekçe yaz dersin dilekçe yazamaz. ama sorsan 5000 tl den aşağı çalışmam triplerine girer. bilgisayar programcılığı okumuş adam kod yazmayı bilmez. böyle uzar gider bu liste.
  5 -1 ... herkesin hayatina karisan adam
 7. 7.
  Adam ardahan üniversitesi ikinci öğretim işletme bölümünden mezun olmuş sonra is yok diye ağlıyor.ulan lise mezunu olarak kalıp işe başvuru yapsaydın kabul edilirdin,ardahan da üniversite okumak nedir amk.
  -5 ... heyyo yuppiiiu
 8. 8.
  Üniversite iş bulma kurumu değildir. Üniversiteyi bitirince iş bulunmaz. ooofff çok fazla yazmam lazım üşendim.
  8 ... firsatikrizecevirenyazar
 9. 9.
  üniversite önemlidir. olduğu çevre, il, yaşanılacak alanlar önemlidir. koy birisini dağın başına sonra bak bakalım okuma isteği oluyor mu bir insanda.

  Türkiye'de (genel anlamda) yapılan işin iş tanımı yoktur. o işi kim nasıl yapar bir yerde yazmaz. ne tip eleman aradığını bilmeyen adam da tabiiki üniversite mezunu olup adam akıllı maaş isteyeni değil lise-ortaokul mezununu işe alır ya da daha az maaş alana işi verir. kendini kafasız patronların altında ezilmek için geliştirmek insanda meslek saygısını alır götürür. o yüzdendir asık suratla pazartesi sendromları, işimi sevmiyorum naraları.

  kendini geliştirirsen her yerde iş bulursun. ben mühendislik okuyorum ama bu alanda iş bulamazsam zorunlulukla başka alana kayacağım. bunun için programlama görüyorum belki. bunun için çizim görüyorum. kaliteli olmak için. hoş, öğrenciliğin varoşluğuna sığınarak "yapamıyorum yeaa banane" dediğim oluyor. işte burda da farkındalık, ileri görüşlülük devreye giriyor. başarmak farz oluyor, keyif değil.

  kendini bilmeden hiçbir baltaya sap olamazsın. hayatın gerçekleri yani.
  8 -1 ... lavandula
 10. 10.
  Haklılık payı var. Ve haklılık payı yok. Kpss'ye calısıp 90 alan adam atanamıyor. Biraz farklı bir acıdan bakmayı deneyin. Kisi elindeki imkanları degerlendirdigi halde, cabaladıgı halde bile issiz kalabiliyor. Onun haricinde 25 yasına gelmis adam kpss yuzu gormemis, cevre muhendisi olmus, yabaci dili falan yok o da orda burda agliyor suan. Ahahahhahaha
  1 ... peri10