1. 1.
    adam haklı.

her üniversitenin binlerce kontenjanlı mühendislik bölümü var bi de. sonra ağlıyolar vay efendim mühendisler çok az alıyor öğretmenler 3 ay tatil bıdı bıdı.

ya bi siktir git. çalışıp boğaziçi kazanaydın göt.
    10 -8 ... silgi yiyen kadin
  2. 2.
    Şaka maka iş yok.
    4 ... yok herif
  3. 3.
    Hükümetin problemi mezunların değil her yere torpille işi bilmeyen adamları doldurursan işi bilen elemanlar işsiz kalır.
    10 -1 ... fyodor paskevich
  4. 4.
    iş bulmanız tamamen kendinizi geliştirmenize bağlı. Öncelikle üniversitenin adının önemli olduğunu düşünen hazolar görüyorum. iş dünyası aptal değil ki diplomaya önem versin. Onlar sana değer veriyor.
    1 -4 ... sherlockholmesss
  5. 5.
    üniversiten boş mezun olanlar genelde bu tipler. adam mühendis olmuş ben mühendisim diye dolaşır sorsan ne bir program bilir ne bir excel. avukat mezun olmuş. dilekçe yaz dersin dilekçe yazamaz. ama sorsan 5000 tl den aşağı çalışmam triplerine girer. bilgisayar programcılığı okumuş adam kod yazmayı bilmez. böyle uzar gider bu liste.
    5 -1 ... herkesin hayatina karisan adam
  6. 6.
    Adam ardahan üniversitesi ikinci öğretim işletme bölümünden mezun olmuş sonra is yok diye ağlıyor.ulan lise mezunu olarak kalıp işe başvuru yapsaydın kabul edilirdin,ardahan da üniversite okumak nedir amk.
    -5 ... barbarinho
  7. 7.
    Üniversite iş bulma kurumu değildir. Üniversiteyi bitirince iş bulunmaz. ooofff çok fazla yazmam lazım üşendim.
    8 ... firsatikrizecevirenyazar
  8. 8.
    üniversite önemlidir. olduğu çevre, il, yaşanılacak alanlar önemlidir. koy birisini dağın başına sonra bak bakalım okuma isteği oluyor mu bir insanda.

Türkiye'de (genel anlamda) yapılan işin iş tanımı yoktur. o işi kim nasıl yapar bir yerde yazmaz. ne tip eleman aradığını bilmeyen adam da tabiiki üniversite mezunu olup adam akıllı maaş isteyeni değil lise-ortaokul mezununu işe alır ya da daha az maaş alana işi verir. kendini kafasız patronların altında ezilmek için geliştirmek insanda meslek saygısını alır götürür. o yüzdendir asık suratla pazartesi sendromları, işimi sevmiyorum naraları.

kendini geliştirirsen her yerde iş bulursun. ben mühendislik okuyorum ama bu alanda iş bulamazsam zorunlulukla başka alana kayacağım. bunun için programlama görüyorum belki. bunun için çizim görüyorum. kaliteli olmak için. hoş, öğrenciliğin varoşluğuna sığınarak "yapamıyorum yeaa banane" dediğim oluyor. işte burda da farkındalık, ileri görüşlülük devreye giriyor. başarmak farz oluyor, keyif değil.

kendini bilmeden hiçbir baltaya sap olamazsın. hayatın gerçekleri yani.
    8 -1 ... lavandula
  9. 9.
    Haklılık payı var. Ve haklılık payı yok. Kpss'ye calısıp 90 alan adam atanamıyor. Biraz farklı bir acıdan bakmayı deneyin. Kisi elindeki imkanları degerlendirdigi halde, cabaladıgı halde bile issiz kalabiliyor. Onun haricinde 25 yasına gelmis adam kpss yuzu gormemis, cevre muhendisi olmus, yabaci dili falan yok o da orda burda agliyor suan. Ahahahhahaha
    1 ... peri10
  10. 10.
    Bu konuda %40 kişide suç var diyelim ama %60 bu devletin suçudur. Her ile hatta ilçeye üniversite aç bide özel okullar var unutmayalım para ile diploma sahibi olanlar sonra herkes iyi kötü bir bölüme yerleşip okuyup okuyan kesimin çok olup istihdam sağlanmaması bu duruma getirdi. işine yaramayan bölümleri kapat üniversiteye girmek zor olsun alttan yetişen kalifiye eleman yok piyasa alt üst edildi.

Edit: okulu yüksek onur belgesi ile bölümde derece yaparak bitirdim program bilgimde var.
    -1 ... adnl