1. 1.
  yurdum insanının içine düştüğü en büyük gafletlerin başında gelir. olaylara baktığı pencereden kaynaklı olabilir. aynı adam; kulağında küpesi düşük bel pantolon giyeni sokakta dövmenin gerektiğini, mini etek giyen bir kıza tecavüzün mübah olduğunu söylüyordur. ama aynı adam o kapçık ağzıyla bütün bunlar yetmezmiş gibi insanların okuyup ihtisas sahibi olmak gibi gittiği devlete veya vakfa bağlı üstelik belli bir başarı sonrası kazanılan üniversitede okuyan gençliğe orosbu veya piç hitabında bulunarak bunu birde geneller. o adam üniversite okumadığı yahut kazanamadığı için mi yapar bunları, veya sevdiği kızı lisede, ortaokulda başkalarına kaptırmış birde yeni bulduğu sevdiği üniversite okumak için şehirdışını kazanınca içine attıklarını mı kusuyor ne? anlamak mümkün değil. o kadar iddalı kesin konuşanlar var ki, tüm ailesinin ilkokul mevzunu olduğunu düşünüyorum, yoksa insan kendine o denli ağır küfür eder mi?
  4 ... wecihii
  #7423143 :)
 2. 2.
  (bkz: o rus bu çocuğu mutlu eder)
  3 -1 ... tizzarget acquizzired
  #7423156 :)
 3. 3.
  saman gelip, hayatı boyunca saman tüketip, bir de saman gidenlerin kendinden olmayana, kendine benzemeyene .ok atmasıdır.

  vaktiyle bir siyasetçi tarafından bambaşka bir durum için söylenen bir sözü hatırlarım: (bkz: hala bıraktığımız yerde otluyorlar)
  ... habeas corpus
  #7423229 :)
 4. 4.
  Kedinin ulaşamadığı ciğere pis demesi olayıdır.
  ... okarayigitoglu
  #7423278 :)
 5. 5.
  amerikan yapımı gençlik filmlerinin etkisinden çıkamayan ergen düşüncesi.
  3 ... petitjoueur
  #7423289 :)
 6. 6.
  orospu olan orosbu da, piç olan niye biç değil diye düşündüren önerme.
  onun haricinde ise, evet bütün genellemeler yanlıştır.

  zorunlu edit: entry , başlığın ilk hali "üniversitedeki kızları orosbu erkekleri piç sanmak" şeklinde olmasına dayanılarak girilmiştir. kamuoyuna duyurulur.
  3 -1 ... dominick
  #7423317 :)
 7. 7.
  gelişmek te olan bir toplumun içindeki kuru beyinli insanların düşüncesi ne kadar düşünebildekleri meçhul bu zavallıların.
  ... moskof adam
  #7423588 :)
 8. 8.
  üniversiteye giden insanları kıskanan bireylerin dimağında oluşturdukları sanrıdır.
  1 ... yerli anestezist pisikopat
  #7423619 :)
 9. 9.
  (bkz: önyargıda son nokta)
  1 ... mertoluk
  #7875485 :)