1. 5.
  babam "kravat tak" demişti. sanki akademik yılı ben aççam. onun için süleyman demirel var.
  24 -1 ... benhicterlemem
 2. 1.
  O gündür ki insan senelerdir özenle beslediği umudunu kaybeder. Görür ki iş şimdi başlıyor. oysa o kadar hayal kurmuştu, kız arkadaşı bulmak, sabaha kadar eğlenmek, geceleri film kiralayıp izlemek...tüm bunlar hayaldir. gidin göreceksiniz.
  16 ... aspecto
 3. 8.
  erkeklerin her kıza, kızların her erkeğe potansiyel sevgili muamelesi yapması.
  16 -2 ... cucumber
 4. 3.
  ilk hafta gitmezseniz ilk oldugunu hissedemiyeceginiz gündür.*
  10 -1 ... denizdvs
 5. 110.
  ben hatırlamıyorum bile ilk günümü. herkesle tanışın. muhabbet edin. size fikren ve zihnen yakın olan kişiyle kanka olun. ancak asla lisedeki dostluklarınızı aramayın zira bulamazsınız.

  üniversite bitince de koyun götüne gitsin..

  üniversitede önemli olan ilk gün değildir. geçirdiğiniz günler boyunca kendinizi geliştirmeniz önemlidir. derslerin yanında pratik bilgiler, yabancı dil, kişisel gelişim vb katmanızdır.

  yoksa ne olacak amk üniversitenin ilk gününe. yok karılara yakın olcakmışsın karı kapçakmışsın ilk günden götünden kaycakmışsın falan. tavsiyeye bak. He oldu amk. orası kerhane zaten.
  8 ... tubifex
 6. 11.
  eğer hazırlık sınıfını okumamışsanız çok daha iğrenç geçecek olan gün. sınıfa bi' girersiniz ve anında dönüp kaçmak istersiniz. millet sarılır, öpüşür koklaşır. sizse ancak kendinizin duyabileceği bi' ses tonuyla selam verip kendiniz gibi mazlum gördüklerinizin yanına gidersiniz.
  8 ... the faerie queene
 7. 2.
  hele ki farklı bir şehirde yaşanıyorsa bu gün insan kendini iyice yalnız hisseder, hiç bilmediği bir yerde, tanımadığı insanlarla başbaşa kalmak ve bunun dört yıl kadar sürecek olduğu düşüncesi korkutur onu o an.***
  10 -2 ... zapuntell
 8. 7.
  özellikle evinden ilk kez uzaklaşan kızlar için oldukça duygusal, aile hasreti çekilen bir gündür. sürekli aile aranıp konuşulur.etraftaki tipler incelenir, üst sınıflar örnek alınmaya çalışılır. istenmeyen bir bölümse yatay geçiş hayalleri kurulur. fakülte beğenilmez .
  7 ... platinum
 9. 17.
  ilk günü geçireceğin üniversite gazi ise "dikkat et kanditnde arkasında türk bayrağı olan masaya oturma!" öğütünü vereceğim gündür.
  7 ... puskevit canavari
 10. 7.
  hukuk fakültesinde geçecek ilk gün için;
  amfiye girilir, ortalama 400 kişi vardır. bu kişiler neredeyse türkiye'nin her şehrinden binbir çeşit insandır. tuhaf tuhaf etrafa bakılır bir yere oturulur. heyecan üst seviyededir. hoca gelir 10-15 dakika vıdı eder sonra derse geçer. büyük ihtimalle hazırlıksız yakalanırsın. sonra o anlatır sen dinlersin belki de okul hayatın boyunca düzgün dinlediğin tek ders olacaktır. hoca dersi bitirir. gözüne kestirdiğin özellikle yakınında oturduğun kişilerle iletişim kurmaya çabalarsın. biraz konusursun bu kişiler büyük ihtimalle okula alışana kadar 2-3 hafta takılacağın sonra unutacağın kişiler olacaktır. çok kasılmaya gerek yoktur. sakin olun, kendinizi ağırdan satın, herşeye atlamayın, kolay gelsin.
  8 ... jajaburdabak
 11. 12.
  ilk gün arkadaşlık kurmada önemli bir gündür. küçük bir kalabalık toplanır sen nerden geliyorsun, memleketler vs. falan muhabbet açılır. sonrasında gidip batak oynamaya gidilir. * *
  6 ... ameleyim
 12. 4.
  fakültede böyle grup halinde onarlı yirmişerli dolaşan tüyü bitmemiş çocuklar görürsen bilki onlarda birinci sınıf ve en az 4 yıl boyunca onları göreceksin. pek çoğuyla göz aşinalığı edineceksin ama çok az bir kısmı ile tanışacaksın. zaten tanıman gereken kişiler 3-5 i geçmeyecektir...
  6 ... cavit
 13. 1.
  hayal kırıklığıdır.

  - hani ya!! hani kızlar veriyordu neredeler???
  8 -2 ... mashadov
 14. 16.
  az çok muhabbet ettiğiniz insanlarla, ilerleyen zamanlarda hiç samimi olmayacağınız gün.
  5 ... cifte kavrulmus zenci
 15. 24.
  ilk günden okula mı gidilir denilip öğlene kadar uyunulan, telefon eden bir arkadaşın "abi burada bomba hatunlar varmış" lafı üzerine son dersin son dakikalarında anfiye girmeye kalkılıp, kapıdan fırça yenilip dönülen gündür.
  7 -2 ... belfastchild

alakalı başlıklar