bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bi bok olmayan ama kendisini ısrarla bi bok sandırmaya gayret eden hoca tipidir. böyle hocalarla muhattap olduğunuz da insanlığınızdan utanır kendinize aynı soruları sorup durursunuz 'bu adam ya da kadın nasıl öğretim görevlisi olmuş?' 'bu adam olduysa herkes olur' gibi. malesef iki kelimeyi bir araya getiremeyen, konuşurken etrafa tükürükler saçan, teknoloji çağında bilgisayar kullanmaktan bi haber, öğrencinin derdinden halinden anlamayan sırf ego tatmin etmeye çalışan,sınavda kitaptaki dipnot dan soru sorup öğrencinin apışıp kaldığını görünce mutlu olan, yılda 1-2 makaleyi zor çıkaran, 80 küsür yaşına gelip kürsüde ölmeye yemin etmiş hocalarımız var. hoca diyorum çünkü imam olsalar daha iyi olurmuş. genç dinamik yerinde duramayan zekasıyla bizi ışıl ışıl yapan hocalarımızda var ama bu tip insanların yanında gölgede kalıyorlar. bunlardan ne öğrenebilirsin tek derdimiz ancak ders geçmek oluyor.

  (bkz: we don t need no education)
  (bkz: fuck the system)
  3 ... strangerthings
 2. 2.
  dersini iplemeyen öğrencilere vize ve finallerde şemsiyeyi monte eden hocadır.

  mezun olduktan sonra senin anlattıkların işe yaramayacaksa, o yüzden dinlenmiyordur belki dersin.

  Belki bir gün sen de yedirirsin bunu gururuna ey hoca.
  ... chrisjames
 3. 3.
  bizimkisi kendini başbakan sanıyor hatta bir derste herşeyi yıkıp yerine kendine göre on numara yapılar kurabilen kendi söylediğine cevap verilince yahu sus otur çalışmamışsın diyen çıkarı olan öğrencilere sınıf geçirten kendi tez ödevini öğrencilerine yaptıran ve herşeye rağmen siz namuslu olun karıya kıza bakmayın adam olun ve buna yemin edin deyip sınıf geçirebilen insandır.
  ... sabuna basan adam
 4. 4.
  ilgi duyduğu kızlara fazladan not veren erkek hoca.
  ... tapukadastro
 5. 5.
  yoklama alan, aldığı yoklamayı da sayan kompleksli hoca tiplemesidir.
  ... bayvathek
 6. 6.
  Ankara Üniversite'si Matematik Bölümü hocasıdır. Hocam şu 69u 70 yapın dediğimizde iki sayı arasındaki ne kadar fazla farkında mısın diyip puan vermeyen hocadır.
  ... krista
 7. 7.
  öğrencisinin saçına sakalına karışan tiptir.

  ve hala ve ısrarla bunu yapmaya devam etmektedir. amacın ne amca bilemedim?
  1 ... hoyrat kahraman
 8. 8.
  200 kişi içinden, konuştuğunuzu farkedip kürsüden size seslenendir.

  -şu ortalardaki gözlüklü beyefendiyle esmer bayan.( gözlüklü arkadaşım oluyor, bana da bayan dediğine bakmayın böyle kibarlıklarla fena laf sokar)

  -bbeeeennn miii hoccaaammm?

  -evet siz....

  der ve 200 kişinin içinde rencide eder. ama sonra intikamımı çok pis aldım o ayrı. *
  1 -3 ... stajyer evlat
 9. 9.
  baştan şirin gibi gözükmeye çalışan, ancak sonradan hiçbir derste ders anlatmayıp her hafta işlenecek konularla ilgili öğrencilerine ödev veren hocadır. bu hoca her hafta derse gelip öğrencilerine soru sorar (daha doğrusu dersi öğrencilerine anlattırır) ve kendisi hiçbir şey anlatmaz. sınav vakti geldiğinde de bir güzel döker milleti.
  ... philosophical suicide
 10. 10.
  koca anfide 1 dakika derse geç geldiğinizde luc soubeyras derse teşrif etti arkadaşlar diyip bütün dikkati üzerimize çeken hoca tipidir.
  ... luc soubeyras