1. 1.
    Kesinlikle g.tten uydurma olmayan, yer ve mekan belirtmek gerekirse Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde hafta içi öğle saatlerinde sıkça gözlenen olayın failleri ve yardakçıları.

13:00'da başlayan derse doğru koşar adımlarla gitmektesinizdir fakat sınıfın kapısına diktirilmiş bir türbani mufahız tARAFINdan engellenirsiniz. Biraz beklemeniz ve içerde arkadaşlarının "şey yaptıkları" cevabını alırsınız. Duyduğunuz bu cevap karşısında Bir an kopmak, yarılmak istersiniz; fakat bu türbani muhafızı sizlerden kaçırdığı gözleriyle olup biteni söyletmeye zorlarsınız ve acı gerçekle karşılaşırsınız: " NAMAZ KILIYORLAR!"

Evet, blok halinde yürüyen mini mini bu türbani muhafızlarımız eğitim, öğretim, çağdaşlaşma, aydınlanma mekanizmasının hareket noktası olan üniversiteleri ve ders yapılması gereken bir sınıfı esir almış durumdadır. Bunların erkek versiyonları da zaten Ramazan ayında ellerine yüzlerine bulaştırdıkları bir yardım fonu girişimiyle "yaran diyaloglar"da başlara oynamışlardır. Ayrıca Akla bir soru gelebilir: onların namaz kılması çağdaşlaşmanın önünde mi diye. Tabii ki hayır; farklı noktalardan da kendilerini besleyebilirler eğer isterlerse, düşünmek isterlerse, sadece namazla beslenmenin ön koşul olduğunu kafadan çıkarırlarsa...

Bu insanların namazını beklemek zorunda değilim. Nerde kıldıklarının benim için de hiçbir önemi ve kaygısı da yok; çünkü insanların o sınıfa gelme amaçları farklıdır, orası bir dersliktir ve okulda namaz kılacak yer olmaması da benim değil onların sorunudur. Okul yönetimiyle bu sorunun çözülüp çözülmemesi de onların sorunu. Ki kastedilen okulun karşısındaki köyde cami de bulunmakta. Öğretim üyelerinin bir kısmı paşalar gibi oraya gitmeyi de biliyor ve kimseyi de bu durum ilgilendirmiyor, ilgilendirmez de... Fakat o sınıf benimdir! Üniversiteler bizimdir! Üniversiteler çağdaşlaşma, aydınlanma taraftarlarının saflarıdır, cami safları hiç değildir!

işte böyle... Bunların önüne geçmezsek, birileri hala türbanım türbanım diye bas bas bağıracaktır. türbanla girmeyi denerlerken bir üniversiteye zaten illegal! şekilde çok şey soktuklarının umarım farkındadırlar; bu açgözlülük hırsla beslenen uyuşuk bir bencilliği de körüklüyor gibi. Bu bencillik de benim ve benim gibilerinin özgürlüğümü kısıtlıyor! Yalan mıdır?

zat-ı muhterem "dr_neo07" için düzenleme: Tdk güncel türkçe sözlük der ki;

Densiz: Yakışıksız ve saygısızca davranan (kimse)

Hatta sözkonusu sözcük, algılamaya destek sağlaması açısından cümle içinde kullanılan bir örnekle de pekiştirilmek istenmiş:

"Babasız büyümüş, anasından yüz bulmuş, densiz, şımarık, münasebetsiz bir haşarı."- S. M. Alus.

http://www.tdk.gov.tr/TR/...D947CDE&Kelime=densiz

SAnırım sözcüğün ne anlama geldiği konusunda hemfikiriz. Çünkü ders yapılması gereken bir sınıfı işgal etmek bir nevi terör olmakla beraber kısıtlayıcılıktır. Bu kısıtlayıcılık da saygısızlıktan kaynaklıdır. Korkmayın, Sözlük Türkçe, hem Kürtçe de değil. inanırsınız şimdi ya, daha da emin olun, korkmayın...
    36 -50 ... yaralimasalcocuklari
  2. 2.
    karşı devrimcilerin yavaş ama derinden attığı adımlardır.

http://www.milliyet.com.t...08/01/31/yazar/pulur.html

alakalı olarak; (bkz: istiklal mahkemeleri)
    6 -8 ... yamuq
  3. 3.
    bu işlerin muhasebesine girersek çıkamayız..bunu gösteren başlık olmuştur..biri , beni sınava almadılar der diğeri eğitime engel oluyorlar der cevaben siz de sınıf kapattınız deriz ki burda "biz" ve dolayısıyla otomatik olarak "onlar" gibi bi ayrım yaptığımı farkettiniz umarım..tam da birilerinin ekmeğine bal sürdüm yani..
    demem o ki , bu muhasebelerin kazananı her daim bellidir , kumarda kasanın asla kaybetmemesi misali her daim kazananlar aynıdır..mamahif ne "onlar" kazananlar ne "biz"..
    5 -2 ... hefeweizen
  4. 4.
    akp`nin gazıyla cesaret bulan çevrelerin, din adı altında insanları imana döndürme durumu.
    9 -9 ... sex files
  5. 5.
    yeni başlayanlar için (bkz: densiz)
    4 ... serafettin
  6. 6.
    hızlarını alamayıp sınıfa minber ve mihrap koydurmak isteyebilcek gruptur.
    (bkz: mescidle sınıfı karıştıran zihniyet)
    6 -4 ... dreamsworkers
  7. 7.
    kafa kagıdında müslüman yazıp ta namaz kılmayı bile bilmeyenlere kapak atmıs sayılan insanlardır. allah kabul etsindir. *
    11 -23 ... akrep insani
  8. 8.
    (bkz: bindik bir alamete gideriz kiyamete)

yavas yavas kanimiza giren zehrin yan etkilerini gördügümüz hadisedir.
    6 -4 ... ohrschmerz
  9. 9.
    Densiz olup olmadıkları tartışma konusu olacak öğrenci kişiler. Lakin şu bir gerçektir ki, akıllıca hareket etmektedirler. Yavaş ve derinden...
    3 -4 ... kizilmaske
  10. 10.
    öldüklerinde kızgın sacın üstünde namaz kılacak insanlardır.
    4 -3 ... rosenrot