1. 1.
    üniversitede başıma gelen über olaydır. sessiz, sakin olan bu tatlış şeyin masumiyetine o kadar inanmışım, yüzündeki o masumluğa o kadar kendimi kaptırmıştım ki.

tesadüfya yaz gelmiş, sınavlar bitmiş, memlekete dönmüştüm. bir kaç gün sonra da istanbul'a, arkadaşların yanına gitmiştim. maksat gezmek. o 13 milyonluk koca şehirde, işlek bir kaldırımda yürürken, bir cafenin önünden tam geçiyordum ki, saniyelik olarak kızla göz göze gelmiştik. sevgilisi olan şahsiyet ağzına çatalla tatlı veriyordu o sırada. boşta kalan elleriyle de tutuşmuşlardı öyle. her şey çok yavaş ve ağır çekimde olmuştu.

bişey demedim, kafamı kaçırdım, uzaklaştım hızla. o kadar boş şekilde, şuursuz şekilde yürümüşüm ki etrafı görmeden insanlara çarpa çarpa gidiyordum. en sonra yola dalmışım araba korna çalınca ayıldım. akşam mesaj attı bişey demeyecek misin diye öğrendim ki aynı okulda, güzel sanatlarda akademisyenmiş. kızın kendisi hukukçuydu ben de mühendis.

şuan iyi ki aldatmış diye seviniyorum. zira bu kadar erken göremeseydim gerçek yüzünü belki evlenince aldatabilir, hayatımı karartabilirdi. nerelerdedir şimdi hiç bilmiyorum, hiç araştırmadım.
    2 ... pekis sinici
  2. 2.
    "Ki" bitişik.
    6 -1 ... ruhsal enfeksiyon