1. 1.
  liseyi yeni bitirmiş, ders çalışmaktan bitap düşmüş, üniversitede ortalığın anuna koyacam diye düşünen türk gencinin ilk görüşte pek algılayamadığı ilginç olaylar bütünü.
  tabi okulun çimlerinde kapoera -denk getiremedim şimdi. şu paranoveee diye şarkısı vardı hani ondan- yapan tipleri görebileceğini aklının ucundan bile geçirmez kimse.
  sonra koskoca okulun kantininde çingenelerin hırsızlık yapacağını da geçirmez.
  ya da bunu;
  (#773364)
  üniversite gerçekten değişik bir yer vesselam.
  4 ... kopekolduren
 2. 2.
  üniversitede bile yoklama alınıyor olması. hadi onu bıraktık devamsızlık hakkının artık 2 ya da 3 güne düşmesi. gelmeyince kalıyosun bi de o dersten. *
  8 -1 ... sour cherry
 3. 3.
  koskoca sinavin 2 sorudan olusmasi. (bkz: küfür gibi) *
  13 -1 ... kopush
 4. 4.
  25 dakikalık bir sınavın 100 sorudan oluşması..
  10 ... sour cherry
 5. 5.
  yeni öğretim yılında kampüse gelip okulun en çok iş yapan en uygun cafesinin * yerlebir olduğunu görmek. *
  4 ... hbk
 6. 6.
  (arkadaşımın anlattığı bir olaydır, canlı şahidi ben değilimdir.)

  anfide üniversitenin ilk günleri. bir hocanın tebeşiri bittiği için, en önde oturan kızlardan birine "kızım yan sınıftan gidip tebeşir iste" der. kız iki kapısı olan sınıfın bir kapısından çıkar ve diğer kapısından sınıfa girer. "merhaba hocam beni yan sınıftan hoca gönderdi, tebeşir alabilir miyim?" der. bütün sınıf yarılır, hoca kızın yerine oturmasını söyler.
  183 -10 ... salca
 7. 7.
  vize sınavına giremeyen dört öğrenci hocayla konuşup sınava girerler. hoca kağıtları hemen okumaya başlar. bu dört öğrencinin hepsi aynı yerde hata yapmıştır. hoca birinci kağıdı okuduğunda o hatadan 10 puan, ikinci kağıdı okuduğunda aynı hatadan 20 puan, üçüncü kağıdı okuduğunda aynı hatadan 30 puan kırmıştır. çocuklar hocayı izlerken dumur olmuşlardır. eğer yanımızda böyle kağıt okuyorlarsa kim bilir tek başlarına nasıl puan kırıyorlardır....
  7 ... esprimakinasi
 8. 8.
  okula girişte, görevli tarafından çantadaki suyun koklanması.
  köpekler tarafından kovalanmak.
  çalı çimen arasında sevişgen arkadaşları aniden görüp korkmak.
  17 -1 ... shinobi
 9. 9.
  anfide derse bir saat erken gelen öğrencilerin ata sporumuz uzun eşeği akademik ortamın beşiğinde ifa ettiklerine şahit olmak.
  15 ... sehir zorbasi
 10. 10.
  sınıfın kapısının önünde hayvan dışkısıyla karşılaşmak; hocanın derse girerken dışkıya yan gözle bakıp sınıfa girmesi çıkarken aynı eylemi tekrarlaması. dahası dışkının öğle saatlerine kadar kapı önünde kalması kokudan öğrencilerin telef olması,üstüne üstlük olayın bir hafta sonra aynı gün aynı saatte tekrarlanması.
  4 -1 ... kuzucuk