1. 1.
    bazı bölümler haricinde (hukuk, tıp, öğretmenlik) geçirilen koca zaman. en az 4 yıl...

kız öğrenciler genelde kampüste moda savaşında, erkekler ise daha vahim durumda, evde makarna ve batak partileri ile bozuk para gibi harcanan ve bir daha geri gelmeyecek olan zaman.

lise bittikten sonra keşke girişimci olsaydım diyorum, 4 yıl içinde inanılmaz bir cv edinebilirdim, kesinlikle dil kursuna gidilip, ve güzel bir işte kendini geliştirmek, üniversiteden daha çok faydalı olurdu...

üniversitede ki sınavlara son bir hafta hazırlanan %90 lık kısım için konuşuyorum...

pişmanlık pişmanlık pişmanlık, zaman geri dönmüyor...

edit : yazı günümüz türkiyesi için geçerlidir. yoksa üniversiteyi gerçekten öğrenilesi okuyup hemen iş sahibi olmak kim istemez ?
    4 -1 ... leodavinci
  2. 2.
    Boş zaman falan değildir, hukuk tıp öğretmenliğe indirgenemeyecek kadar çok gerekli bölümlerimiz var,herkes sadece kendini düşünerek ticarete girerse bu kez orası patlayacak, tamam sen üniversitede iş imkanı olmayan bi bölümdeysen bırak git ama ülkenin mühendise hekimin her türlüsüne teknisyene vs ihtiyacı olmadığını söylemek ülkeye bi kötülük, git 3 bin liraya çalış ama sevdiğin işi yap, herkes zengin olmak zorunda değil unutma, kazandığına göre yaşarsan ne kazandığın önemli değil.
    1 -3 ... aku suyu