bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    adayların dikkate almaları gereken, dikkate aldıklarında karlı çıkacakları tavsiyeler.

1. ölü tercih yapmayın.
    25 -1 ... sen bana bu diyemezsin
  2. 2.
    öncelikle iyi düşünün sırf anne-baba vb baskısında kalarak bölüm seçmeyin ne istiyorsanız onu seçin.
    tıp, diş, eczacılık, öğretmenlik falan istiyorsanız nereye olursa gidin ama mühendislik istiyorsanız üniversitesine bakın.
    o üniversitede okuyan ya da yazacağınız bölümdekilerle mutlaka konuşun. tavsiyelerini göz ardı etmeyin.
    13 -3 ... replikasyon
  3. 3.
    yazmayı düşündüğünüz okul ve bölümü sözlükte aratın. kitapçıkta yazan burslu veya yüzde elli burslu gibi ibareleri iyice araştırıp şartlarını öğrenin. yine kitapçıkta bölümün yanında yazan rakamları(dipnotları) iyice okuyun.
    5 ... t square
  4. 4.
    aklinizdan geceni degilde kalibinizden geceni dinleyin. sonunda istemediginiz bir isi zorla yapar durumda bulmayin kendinizi. imkaniniz da varsa o üniversitede okuyan ya da mezun olmus birinden mutlaka tavsiye alin ve sartlarini arastirin.
    3 ... sokakta
  5. 5.
    eğitim değil ortam istiyorum derseniz; uludağ üni. iibf.
    23 -9 ... kevin
  6. 6.
    ben ettim sen etme diye hiç tanınmayan insanlara hiç tanımadıkları ve sallamadıkları kişiler tarafından yapılan önerilerdir.

vaatlere inanmayın. hemen denilenler ertelenebilir. aceleniz yoksa 1 yıl daha hazırlanın.
    5 -2 ... tatlı su levregi
  7. 7.
    mimar olmayı istiyorlarsa mimarlık yazmayı bir kere daha düşünmelidirler.
    (#599241)
    7 ... fibobacciyim
  8. 8.
    guzel kizlar, yakisikli erkekler var diye gidip hede universitesinin hodo bolumunu secmeyin.
    mumkunse kampusunde siyasi catismalarin olmadigi universiteleri secin.
    bayanlar, turbaniniz varsa simdiden cikarin, orada imandan once kurallar var.
    sececeginiz universitenin yurtdisi programini inceleyin.
    sececeginiz bolumun is bulma olanaklarini arastirin.
    sececeginiz universiteyi gezin, olanak dahilindeyse mezunuyla ya da hali hazirda ogrencisiyle gorusun, konusun.

seklinde toparlanabilecek tavsiyerdir.
    22 -15 ... revolter00
  9. 9.
    en iyisi hiç bulaşmayın, hayal kırıklığına uğramayın. illa okuycam diyosanız kesinlikle bursa uludağ üniv. tercih etmeyin, en güzel yıllarınız heba olur.
    9 -2 ... nakreb
  10. 10.
    üniversitelerin siteleri yanıltıcı olabilir, tedbirli olun.
    2 ... tak tak rock rock