1. 1.
    Bu sene mühendislik, hukuk ve pdr gibi çok sayıda mezun veren bölümlerden uzak durun.

Sağlık alanında tercihlere odaklanın.

Tercih edilebilir bölümler;

#tıp
    #hemşirelik
    #ebelik
    #laborant
    #tıbbi sekreterlik
    #anastezi
    #yönetim bilişim sistemleri
    #turk dili ve edebiyati
    #matematik öğretmenliği
    #besyo
    vs.

Tercih edilmemesi gerekenler:

#mimarlık
    #hukuk
    #mühendislik
    #işletme (boğaziçi hariç)
    #kamu yönetimi
    #hakla ilişkiler
    #reklamcılık
    vs.

Tercihlerinizde kolaylıklar dilerim. 5 tane tercih yaptım ve 3 tane üniversite de okudum. Farklı bölümler ve farklı üniversiteler.
    2 -1 ... reddevil11
  2. 2.
    Yapmayın.

gidip bir işe başlayın bu arada açıktan üniversitenizi okuyun.

Kafanız azıcık çalışıyorsa, sizle aynı okulu kazanıp okuyan arkadaşınız 4 yıl sonra mezun olduğunda karşısına kendi kazandığınız parayla aldığınız c segment bir araba ve fazldan 4 yıllık iş tecrübesi ile çıkarsınız.
    1 -1 ... mavraci
  3. 3.
    hemşirelik önerimdir. Kadın erkek farketmez. memur olmanın ve sağlıkçı olmanın avantajlarını kullanın.
    ... ask i mabude
  4. 4.
    Şu bölümlerden çok fazla mezun verecek uzak durun şu bölümlere yönelin gibi bir sürü tavsiye veriyorlar size....

Fark ettiniz mi?? Kimse sizin hayallerinizi umursamıyor. Ben küçükken öğretmen olucam diyen çocuğu ben büyünce doktor olacam aileme bakacam diyen çocuğu ya da ben mühendis olucam yeni şeyler üreticem diyen çocuğu kimse umursamıyor. Siz de artık umursamıyorsunuz. Tek istedikleri çarkları yürütecek dişliler. Ve sırf bu sebeple sizi aç ve muhtaç bırakmak ile korkutup hayllerinize değil hayatınıza odaklanmaya zorluyorlar.

Belki hiç istemediğiniz bir işte 30-40 yıl çalışacaksınız bu sebeple.

Yazık...
    6 -1 ... uzay muhtari
  5. 5.
    babam doktor, annem hemşire.
    bu iki meslekten birini seçin ancak sakın bu kombinasyonla evlenmeyin.
    hayatı çok kolay yaşadıklarından sizi de böyle yaşayacak sanıyorlar.
    ülkenin halini anlatamıyorsunuz.
    serseri oluyorsunuz.
    4 -2 ... mavi gozlu kizlari severim
  6. 6.
    ilk sene yurtta kalın sonra ordan iyi dövüştüğünüz birileriyle eve çıkarsınız. eve çıkınca halıda dövüşürsünüz daha iyi oluyor.
    1 ... noraliya 2
  7. 7.
    Üniversitede okuduğunuz bölüm ne olursa olsun yazılım öğrenebilirsiniz, illa yazılımcı olacaksınız diye bilgisayar mühendisliği okumanıza gerek yok. Mümkün olan her boş vaktinizde yazılıma yoğunlaşın.

Diğerleri gezsin kızlarla takılsın, 101 batak vs. Oyunlar oynasınlar, kendinize ve geleceğinize yoğunlaşın. 3. Senenin sonunda yurt dışına gidebilecek(çalışabilecek) ortamınızı sağlayın, uzun ilişki vs hikaye bu dünyada malesef paran kadar adamsın.

Türkiye’den kurtulmanızı öneriyorum, keşke zamanında ben de yapsaydım.
    Malesef ekonomi, çok dar boğazda, her taraftan zam üstüne zam haberleri geliyor. Alım gücü düşüyor.

Ömrünüzün kalan kısmında pasif gelir oluşturmalısınız, aylık gelirinizden zorunlu ihtiyaçları çıkartıp kalan paranızı nasıl değerlendireceğinizi planlayın. 6 aylık birikiminizle bir şeyler deneyin.

Okul, bölüm falan hikaye işler, tanıyabildiğiniz kadar insan tanıyın; iş bağlamayı öğrenin.
    5 ... just millionaire
  8. 8.
    Aöf yazıp çalışın.

Sonra da bana dua edin.
    1 ... freudgillerden sigmund
  9. 9.
    Okuyup apartman yöneticisi mi olacaksınız sanki?
    2 ... kokulu tuvalet kagidi
  10. 10.
    yapmayın.
    2 ... marie antoinette