1. 1.
    neden bu kadar bilimde geri olduğumuzun ıspatı olan veri.

biz 6-7 yaşlarında okula gidip, kesintisiz lise 4'e kadar eğitim alıyoruz... her sınıfta, 3-5 iyi veya ortalama öğrenci, gerisi çöp. kimse ne için okulda olduğunu bilmiyor, öğretmenler yetersiz, müfredat yetersiz, çocukların okul hariç herşey ilgilerinde.

adam neden aziz sancar olmak istesin ki? çukurdaki vartolu olmak istiyor.... vadideki polat olmak istiyor. sonra o kesmiyor gerçeği ilgisini çekiyo, alaaddin çakıcı, sedat peker olmak istiyor.

kıraathanelere gidiyosun, ordu kuracağın kadar genç oyunlarla '' zaman ölürüyo ''.

köyler bomboş... üreten az, okuyan az, ilgilenen az. çünkü onlar itibarsız. vartolu karizmatik, çakıcı önemli...

3 kuruşluk dizilerle ülkedeki gençleri zehirlediniz.

facebook, twitter vb. bir çok platform milletin ülkesindeki öğrencilerin ödevleri sonucu çıkmış şeyler. bizdeki konu, doğanla makas atarsam sıkıntı olur mu bilaader?

islam dünyası bin sene evvel uzayı araştırıyodu. battaniler, biruniler, ali kuşçular, uluğ beyler...

biz neden bu kadar cahil ve kötü bir toplum olduk?

allah peygamber aşkına, şu dizilerin yapımcılarıyla görüşülsün siyasetçiler tarafından ve gençlere başka rol modeller sunulsun. çiftçilik kutsansın, üretime teşvik olsun... bu hamur dava fazla su kaldırmaz bu ülke için.
    11 -1 ... saldirayterk
  2. 2.
    37 bin kişinin kaydırma yaptığını ya da çarpı atmak suretiyle optik doldurduğunu kanıtlar. Yoksa nasıl çekilir. Lan kaydırma yapsan yine bir iki doğru yaparsın.
    -1 ... meruem
  3. 3.
    hani sürekli eski türkiye diye efeleniyorlar ya.. hani o ingilizce derslerinin boş geçtiği veya beden eğitimi öğretmenlerinin girdiği eski türkiye.

hah işte o beğenmedikleri eski türkiyede dahi böye bir oran yoktu.

gerçi herkesi imam hatipe gitmeye zorlayıp kendi çocuklarını kolejlerde okutanlara taparcasına bağlı olanlara ne anlatıyorsak.
    4 -1 ... flat head
  4. 4.
    Ulan ne dert etmişsiniz be.

Sınav kağıdını vermiş çıkmış işte.

Ben de yapıyorum çalışmadığım sınavlarda.
    -1 ... yahigewrovski
  5. 5.
    bu ülkede 20 yıldır girenlerin yüzde 1-2 aralığındaki kısım sıfır yahut eksi puan alıyor.

bu öğrencilerin kasıtlı olarak sıfır çektiğini yahut boş sınav kağıdı verdiğini düşünüyorum.
    sebebi de üniversite okumak istemeyen yahut okuyamayacak kişilerin ailelerinin dayatmasıdır.

çocuğu zorla sınava götürmüşlerdir çocuk da boş kağıt verip çıkmıştır. soran olursa da kaydırma yaptım der en basiti.

yönlendirmek şart. üniversiteler meslek okulu değildir. iyi meslekleri yapabilmek için üniversite okumak gerekliliği bu gerçeği değiştirmez. devletin ve ailelerin buna müdahale etmesi, üniversite eğitimi gerektirmeyecek iş alanlarına öğrencileri doğrudan nakledecek şekilde yönlendirme yapması şart.
    yoksa daha çok sıfır çeken, baraj altı kalan duyacağız.
    -1 ... raduyev
  6. 6.
    Hepside cehepelidir.kör olsa bir kaç doğruyu işaretler.

Püü kalbiniza yazık aciyorum.
    2 -1 ... s h a k t a r v8
  7. 7.
    Yazı yazmakta ciddi sorun yaşayan harfleri bile tanımayan insanlar gördüm ve bu insanlar yeni sistemdeki özel okullarda takdir belgesi aldılar
    Nasıl olsa onlar parasına bakar sen sınavda ne yapmışsın kimin umrunda
    Sonuç olarak bu ülkede düzeltebilecek en zor şey eğitim.
    1 ... kelagerm
  8. 8.
    onların matematik, fen, dil, sosyal bilimler bilgileri varsa bizim de allah'ımız var!

allah allah diye üzerlerine yürüdük mü ne seyir füzeleri, ne atom bombaları, ne lazer topları ne de uzay teknolojilerinden korkarız. geregirse egsozlarına dişört dıkarız gavurun.
    -1 ... comarlarin korkulu ruyasi
  9. 9.
    2010 da sıfır çeken 14 bin kişiydi.

2011 de ygs lys ye girdiğimde 38 bin kişi sıfır çekmişti.

2012 de bu sayı 50 bindi.
    ... salon beyefendisi
  10. 10.
    üniversite sınavında 37 bin kişinin sıfır çekmesi
    Bir ara medya da tartışılan akıllı tahta tartışmaları düşünülürse...
    ... thebiggraywolf