bugün

eee ne ypalım amk. ne vasfımız var.
Okumuş kitle oylarımızı düşürüyor diyen akp kafası bu.
katıldığım tepsit. ne gerek var kim kurmuş bu üniversite fikrini.
Türkiye şartlarında üniversiteler yüksek lise gibidirler. Her ilde vardır ve diplomasız işsiz yetiştirir.
amacınıza göre değişir. doktorluk gibi söz sahibi olmayı hak ettiğinizi ispatlamanız gereken insan etkileyen ciddi alanda yetkin veyasırf fikirleri dikkate alınmaya değer eğitimli bir insan olduğunuzu ispatlamak için gidebilirsiniz.
türkiye yıllardır emeği dışlayan ve rant ile spekülasyonla geçinen bir ülke herkes kendini olmadık biri gibi satma olmadık hayatlara özenip kendini dışarıya sahte bir ambalajla satmak derdinde türkiye emeği ile iş yapana enayi denilen bir ülkeye dönüştü. üniversite de bu ülkede sosyal statü ve prestij için bir ambalaj. gelişmiş düzgün ülkelerde üniversite gerçekten üretime ciddi katkı yapan bir ehliyet. burada zaten üretim olmadığı için şarlatanlık ve palavracılığa ambalaj cila için üniversiteye gidiliyor bilimmiş irfanmış bunları anlayacak ne kafa var ne ruh var. herkes anlık kap kaç derdinde. gelişmiş yüksek kişi başı gelir elde etmiş ülkelerin hangisin bakarsan bak yüksek teknoloji ile üretilmiş yüksek katma değerli gelirin genel ticarete payı en az yüzde 20 iken ve bunu yukarısına doğru gider iken türkiye akp öncesi %3.5 tan akp ile %2.5 a düşmüş teknoloji destekli yüksek katma değerli üretimin ticaret payı. ülke rant talan soygun spekülasyonla yürüyor. bu halde üniversiteliye tabii ihtiyaç olmaz. bilimin teknolojinin önemi ve değeri yok ki. barzolar dızzolar ortalıkta adam diye dolaşıyor. dayı yeğen bilader şıhzadeler taşşakzadeler eliyle ülke döndüre döndüre soyuluyor.
15 sene önce anladım zeki bir öğrenci olma rağmen okumadım meslek öğrendim.

sadece pişmanlığım etiket için oldu. mühendis mimar ooo desinler kızlar diye okuyabilirmiştim. ülkemizde gizli kast sistemi var.
(bkz: peki)
Ülkenin ve şartların getirdiği acı gerçek.. üniversite okuyarak senelerini verip hak etmediği muameleleri göreceğine çekirdekten başlayıp aynı sürede başka bir seviyeye gelebilir insan(maddi olarak).
Kaldı ki üniversitelerde verilen eğitimin vasatlığı da bu durum üzerine tuz biber oluyor.
Eşekliğin bâki kalabilir ama en azından cehaletini alır be güzelim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.