1. 1.
  yanlış önermedir.
  Ergenleri umutlandıran bir başlıktir.
  1 ... yersiz yere yellenen yazar
 2. 2.
  iktisat, işletme, makine mühendisliği, ziraat mühendisliği, hukuk vb bölümler için doğru bir önermedir. bu tip bölümlerde okumak boş iştir.
  4 -3 ... asi 1993
 3. 3.
  Yanlıştır boş iş değildir. insana bir şeyler öğretir üniversite. mesela şöyle şey:
  Üniversite okumak boştur.
  2 ... temliha
 4. 4.
  Odtu,bogazici,itu gibi universiteler disinda,bir de tıp ve hukuk fakulteleri disinda, diger universitelerin kalitesi uc asagi bes yukari aynidir.
  1 -1 ... knothing
 5. 5.
  üniversite okumak hic bi sekilde boş olamaz. herkes meslek açısından bakıyor. aslında orada 81 ilden gelen binlerce karakterde degisik insan var. hic deilse insanları tanırsınız.
  1 ... i ll follow my fucking dreams
 6. 6.
  Hele radyo televizyon ve sinema okuyosanız evet boş iş.
  (bkz: radyo televizyon ve sinema)
  ... kirtasiyecicocuk
 7. 7.
  üniversite okumuş biri olarak gereksizdir. Universite sadece patronlara daha fazla kazansin diye egitimli insanlar saglamaya yarar baskada bir seye pek yaramiyor.

  81 ilden gelen insanlari askerde de gorebilirsiniz.

  Ey lise gencleri üniversite okumak yerine kendinize gidin bir is kurmaya bakin benim gibi isci olmayin.
  2 -1 ... bardock
 8. 8.
  ne açıdan baktigina bagli amac sadece paraysa aynen bos iş ama o dönemde kazandigin tecrube kendini islerini yapman, belirli bir parayla gecinmen, ac kalman , zengin yasaman, degisik ortamlar görmen, cesitli konular hakkinda bilgi sahibi olman ve bu bilgiyle iki kelam edebilcek seviyeye gelmen. bnce bu tecrube ve birikimler üniversitenin saglayacagi maastaki ekstra gelirden daha önemli.
  ... fordus magandus
 9. 9.
  tıp okuyup doktor olanların dayak yediği, hukukçuların birer birer içeri atıldığı, turizmcilerin yıllarca çalışıp tukenmislik sendromuna yakalandığı , bilgisayar mühendislerinin eşe dosta bedava format attığı ve işletmecilerin kafe ve restaurantlarda şeflik yaptığı bir ülkede liseden sonra okumak cidden boktan bir iştir.
  2 ... balikhatunu
 10. 10.
  iş kurun diyen adamların sanki birer rus oligarkları, arap petrol kralları gibi tavsiye verdiği başlık. türkiyenin gerçekleri belli, vergiler, kaos içindeki siyaset, her gün şapkadan çıkan absürt kanunlar, sektörlerin darlığı. 20 yaşından küçük lise mezunu adam üniversiteye gitmeyip de iş kurmaya kalksın da bazı şeyleri tersten görsün demi. burası abd değil, fırsatlar ülkesi değil, en çok çalışma saatine sahip olup kayda değer ilerleme ve refah seviyesi gösteremeyen bir ülke. bu işler adım adım ilerler öğrenci-işçi-şanslıysa patron.
  2 ... kadirist