1. 1.
  (bkz: kısa dönem askerlik için üniversite okumak)
  2 ... kafatasci iskelet
 2. 2.
  üniversiteyi kazanamayan ya da okumayan, hayatta hiç bir şey olamamış ve bunlara dayanaraktanda işin işten çoktan geçmiş olduğunun farkına vararaktan kafasını duvarlara vuran bir takım kıskanç kimselerin uydurduğu palavradır.
  1 ... shooter93
 3. 3.
  herkes üniversite okumasın. 4 yıl aylak aylak gezeceğine bir meslek edinsin. gerçekten akademik kariyer düşünenler o sıralarda çürüsün.
  -1 ... 1984
 4. 4.
  4.senemde anladığım olaydır.
  Elektrik elektronik mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim (hazırlık okudum) ve şu an o kadar pişmanım ki üniversite okuduğuma. Evet mezun olunca işim de hazır. Onda da sıkıntı yok. Kendimi çok iyi geliştirdiğimi düşünüyorum ancak mutsuzum. Hayalim bu değildi. Benim şehir şehir ülke ülke gezip yemeklerini yemem, kültürlerini öğrenip, yerel şarkıları dinlemem lazımdı. Ama bu gerçekleşmiyor. Bırakmak var okulu artık aklımda. Ne kadar iyi bir mühendis adayı olsam da yapmak istemiyorum bu mesleği.
  8 -2 ... laik beyefendi
 5. 5.
  üniversiteler meslek okulları değildir. kendini geliştirme, gerçekleştirme yerleridir.
  1 ... caligari
 6. 6.
  3. Yılımda bu sebepten sabredemedim ve sınavlara gittim sadece. 4 sınıfta ise inceldiği yerden tuttum kopardım. Bıraktım. Arkadaşlarım mezun oldu bugünlerde ben ise iki yıldır iş yapıyorum. Bu tipleriyle utanmadan iş isteyecekler bir de. Ciddi aptallık.
  4 -1 ... pazarsemsiyesi
 7. 7.
  matematik okuyanlar için geçerli olan durumdur.
  ... aerto
 8. 8.
  (bkz: ay ben gülerim)
  2 ... hektisch
 9. 9.
  yandal yapmış, kendini paralamış, hem okumuş hem çalışmış şu anda 5. üniversitesini okuyan biri olarak diyebilirim ki gerennnnkkk yok.

  Yazılım, robotik kodlama, grafik tasarım gibi alanlara ilginiz var ise lise bile gereksiz kendinizi geliştirin dünya sizin etrafınızda dönsün.
  ... sabuncunuz