1. 1.
    Mevcut okuluma ikinci senesinde hiç uğramamam ve yeni okul yazdığım için zorunda kaldığım durum. O okuldan ilişiğimi kesip diplomamı almam lazım.

Okulum ilçede. Yeni okulum merkezde. Aynı üniversiteye aitler. Ne gibi işlemler lazım? ilçedeki okula gitmem lazım sanırım. Giderken ne götürmem lazım. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ayrıca bazı dersleri verdiğim için onlardan dilekçe vererek muaf olabiliyormuşuz. Muaf olduğumda bana zararı olur mu? Kredidir, puandır vs etkiler mi?

ben ve diğer kişilerin sorunlarını çözmesi, akıllarında soru işareti kalmaması için başlık ve entrylerin silinmemesini rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
    3 -2 ... gethere
  2. 2.
    Koskoca rektöre mesaj atmama sebep olmuş konudur. Umarım geri dönüş yapar.

Edit : Ayıp olacağını düşünüp mesajı geri çektim.
    1 ... gethere
  3. 3.
    odtü için konuşayım. öğrenci işleri bilgi sisteminde (ders kaydı yapılan sistem) "cancellation yani kayıt silme" seçeneği var. oraya tıklıyorsun ve açılır menüden "kendi isteği ile ayrılma" kısmına dokunuyorsun. hepsi bu kadar. daha sonra da öğrenci işlerini arayıp "ben bi bok yedim ve kaydımı sildim. haberiniz olsun" diyorsunuz. onlar da onaylıyor ve işlem sona eriyor. en azından ben bu şekilde kayıt sildirdim. sözlük hesabını silmek bile daha zordu.

gel gelelim e-devlet üzerinden yeni okuluma kayıt yapmaya çalışırken "aynı anda iki lisans bölümüne kayıt hakkınız bulunmamaktadır" gibi bir uyarı geldi. en iyisi yarın önce odtü'yü, sonra da yeni okulumu arayıp durumu daha net öğrenmem gerekiyor. ama süreç bende bu şekilde işledi.

ek olarak diplomamı da odtü'nün kendisi gönderecekmiş diğer okula. canını yediğimin okulu. seni terk ettim ama bu süreçte beni mutlu ettin köftehor.
    1 ... bay polar