1. ?.
    üniversitenin kendisi ya da üniversite hayatı ortaya atılmış asılsız söylemlerdir.

en büyük yalan da "üniversiteye kapağı attın mı her şey tamam" mış.

edit: yalandır. şu iki haftalık final döneminde anamız ağlıyor. stress hayattan soğutuyor. okulu bırakma düşünceleri geçiyor aklımdan ciddi ciddi...
    8 ... talihsiz sokak kedisi
  2. ?.
    (bkz: bitirince rahat iş bulursun)
    3 ... edit akbayram
  3. ?.
    (bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)
    13 -1 ... oneqeno
  4. ?.
    serbest oldugu ve herseyin bittigidir. hersey bitmez fakat sinav stresi yoktur en azindan. amma velakin finaller, sonrasinda universitenin daha akademik bir kurum olusunun getirdigi huzursuzluk ve disiplin duygusu vardir. ebenizi skerler arkadas, kiyafetine kizmiyorlar diyince baksirla gittiydim ben.
    3 ... der meister
  5. ?.
    girdin mi bitirirsin. hatırlamıyorum kimin dediğini ama hala kendisine sövmeme sebep olan hatta tarihin en büyük yalanıdır..

"hani a.ına koyim nerde bitiyor?"
    2 ... thomas robert malthus
  6. ?.
    okuduğum bölüm 4 yıl olmasına rağmen babamın 5 yıl bilmesi...
    12 ... zuvvar
  7. ?.
    boş zamanlarınızın daha çok olacağı yalanı. ödevidir, projesidir, stajıdır derken sadece vize sonrası içilen biralardır tek boşluk.
    ... fabala
  8. 0.
    - ya varya oğlum üniversiteye girmesi zor. gerisi çok kolaymış
    +hadi ya.
    - valla oğlum bizim bir Ali abi var o dedi.
    +iyiymiş
    - oğlum bir de var ya okula gitmek zorunda da değilmişsin. Devamsızlık diye bir sorun yok.
    +vaay
    - kızlar da sürüsüne bereket. Hepsi de güzelmiş.
    +tamam abi görüşürüz ben ders çalışmaya gidiyorum. Kesin kazanmalıyım...
    1 ... innmania
  9. 1.
    mezun olunca hemen iş bulursun.
    inşaat mühendisliğinden mezun olduktan sonra amele olunur.
    1 ... taharetmuslugu
  10. 2.
    sürekli aktivite içerisinde mutlu yaşayacağınız,
    derslerin angarya olmayacağı,
    devamsızlık sorunu olmayacağı,
    sürekli gezip tozacağınız
    tarzındaki yalanlardır , ilk sene bu yalanları gerçek sanmanız sebebiyle hayalkırıklığı yaşarsınız ; daha sonra ,bünye sahip olduklarına şükretmeyi öğrenerek ; okul uzamadan bitsin de gerisi önemli değil diye düşünerek yaşamaya devam eder.
    2 ... comengineer