1. 1.
    Sınav kağıdı görmek isteyince göstermek istemiyorum demesidir
    3 -3 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    ilk sene sadece kültür dersi hocası olan hocayla 2 sene sonra tren club da karşılaşmak. Çıkışta şöyle sizi süzüp "sen cok içmemişsin beni sen götür" diyerek araba anahtarını vermesi. Ve şoförlük yapmanız.
    4 ... picleme
  3. 3.
    ceza hukuku profesörlerimizden biri sınav kağıtlarının arasına karışan kendi cevap kağıdına 56 vermişti.
    7 -1 ... flat head
  4. 4.
    doçentin biri vardı, edebiyat sınavını kendi kitabından yaptı. kitabı kozmik bilimle alakalıydı. kitabını alana 50 veriyor geri kalanını da sınavdan alınan puanla tamamlıyordu. bir diğeri ise ders geçirmek için rüşvet alıyordu. üniversite hocalarıyla ilgili anılarım bu kadar. şimdi aynı okulla ilgili aldığım duyumlar eskisinden çok farklı değil. okulun bütçesi saçma sapan yerlere harcanıyormuş. okulda görevli bir memur, bazı hocaların okuldaki malzemeleri okul dışında satış yapmak için kullandıklarını söyledi.
    1 ... buzkutlesi
  5. 5.
    kafamdaki şapkayı çıkarmamı söyleyen hocaya hoca bura lisemi dedim beni sınıftan kovdu. amfide en arkaya geçer otururdum her gördügün de de dışarı davet ederdi. bende bir daha senin dersine geleni bipsinler demiştim beni disipline verdi. yıllarca da dersten geçirmedi.
    1 ... hayta38
  6. 6.
    Yaz okulu döneminde milli ekonomi alıyorum. O zamana kadar hiç muhabbet etmediğim bir hoca da derse geliyor. Malum yaz okulu olduğu ve koca sınıftan benim arkadaş grubumdan sınava girmediği için yaz okuluna mal gibi kalan bir ben olduğumdan hocayla epeyce muhabbet etmiştik.

Bu konuşmalardan birinde bana dedi ki aman oğlum akademiye paran yoksa girme. Bak benim kaç kitabım var ama ayın sonu gelmiyor. Dönem arkadaşlarım genel müdür oldu. Keşke biz de o yolu secseymisiz diye nasihat etmiştir.
    ... ali candan