1. 1.
  bir türlü doymak bilmeyen egolardır. istisnalar hariç, benim gördüklerimin çoğunda bu mevcuttur.
  amaç eğitim vermek değil, onu geç zaten. ne kadar ezberledin bakalım mantığı. beynine kuvvet. bir gecede hangi pozisyonda salağa çevirirsen artık.

  geçen vizelerde yine sınav öncesi bekliyoruz arkadaşlarla, test olacak dedi hoca, rahatız. aynı gün bir sınavım daha var ama bu nasılsa test ya, çok sallamıyorum.
  hoca da sinsi kadının teki. genelde klasik yapar, ne anlattığını sorar, ne kitaptan. değişik bir şey.
  nereden buluyor o soruları herkes merak içinde. neyse zaten o mıymıntı anlatımıyla bir üniversiteye değil ilkokula bile kapak atamayacak bir şahsiyet, sistemimiz sayesinde kırmış kafayı gelmiş başımıza. gerçi türkiyenin bulunduğu duruma bakarsak şaşılacak şey değil.

  zaten uykusuzum, sigaraları söndürdük sınava girdik. kağıtlar dağıtılıyor falan, bakanda bir şok ifadesi. ben de aynısını birkaç dakikaya kalmadan yaşadım. iki soru, klasik biri 70 puan.

  kadını toptan bir kuruma bağışlasam o yediği beddualarla hayır diye dönüp bakmazlar suratına.
  eh el mahkum yazdık bir şeyler. sınav çıkışı çıkıntı olacağım ya, hocanın yanına gidelim, test demesinin ve anlattıklarından sormamasının açıklamasını yapsın dedim.
  sınavdan çıkınca ağlaşanlar bir baktım dağıldılar. insanın bu mantıkta tipleri görünce
  hakediyorlar diyesi geliyor. neyse gittim.

  olan ne mi? kaypak bir gülüş, size mi soracağım ne yapacağımı temalı bir konuşma ve kibarca kovma. anca yapabildiğim kapıyı çarparak çıkmak oldu. allahtan adımı sanımı bilmiyor. o sinsilikle diskalifiye ederdi beni sınavda sevecekleri arasından.

  şöyle bir bakıyorum da, bu hoca değil bunu yapan sadece. amaç ne ? nmağdur duruma düşürmek mi? tamam istediğini sor, ancak dalga geçmek ne demek? test olacak dedin sonra klasik yaptın, 30 larda geldi ortalama götün tavan mı yaptı ?
  nasıl, iyi mi egon? finallere de bu tempoyla mı hazırlanacaksın be kadın?

  onu bunu geç de, üniversiteye gelmiş insanları 30 gibi bir ortalamayla aşağılamak biraz ayıp oluyor. veriyorsun a4 ü. bakıyorum sınavın sonuna kadar herkes yazıyor çatır çatır. hakettiğimiz bu değil ama yine aynı ortalamaya bakarak ne kadar öğretemediğini ve asıl aşağıladığının kendi öğretmenliğin olduğunu da çıkarıyorsan ne ala!
  6 -2 ... butterflybb
 2. 2.
  üniversite hocasının egolu olanı makbuldür. çünkü çoğu zaman yüksel öğretim kurumlarında götü havalarda gezenin, bilgisi de yüksektir. genelde bu ego zaten, ben her bi boku biliyorum durumundan gelir. her ne kadar öğrencinin hoşuna gitmese de **, öğrencilere yerli yersiz tavır koyup laf sokma girişimlerine girseler de - genelde en başarılı eğitimciler de onlardandır.

  (bkz: atsan atamazsın satsan satamazsın)
  1 -4 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 3. 3.
  ağırdır.
  1 -1 ... sedat pekerin has yegeni
 4. 4.
  burdan egoist hocalara sesleniyorum lütfen bütün öğrencilerinize her şeyde laf sokmaya çalışmayın.
  hayatta yaşayabilmek için, muhabbet edebilmek için, saygınlık görmek için illa birilerine sözlü saldırılarda bulunmanıza gerek yok, çünkü ortada bir savaş yok.
  öğrencinize her laf soktugunuzda bir level atlamıyorsunuz pokemonlar.
  o öğrenci susar susar, siz notları verdikten sonra size öyle laflar sokar ki aklınız şaşar benden demesi.
  ... peyniraltisuyu
 5. 5.
  geçmişte aynılarını görüp taklit etmeleridir.
  1 ... jonathan hemlock
 6. 6.
  bilginin olgunlaştıramadığı hocaların egosudur. üniversiteye giriş amaçları öğrenmek ve öğretmek olmayan iki kelime fazla bildiği için kendini göklerde hisseden insanlardır. çoğu profesör olmayı başaramazlar zaten. başaranlar için ise çözüm yalaka bir öğrencisi olmaktır. *
  ... 3 b deki aynura asik cocuk
 7. 7.
  ulan şeytan diyor ki ince ince çalış..

  bu orospu çocukları hak ediyor.
  ... beyaz bakan adam
 8. 8.
  Bizim fakültede veya özelde bölümde olmayan hocalar. Biri odasının kapısını sürekli açık bırakır kimisi bir şey sorduktan sonra çıkarken nereye yahu sohbet etseydik der kimisi bölümün koridorunda selam verir. Hele asistanlar asistandan ziyade abi gibi amk...
  1 ... hic et nunc
 9. 9.
  can alıcı ve bir o kadar doğru başlıktır.

  Ders anlatan hocamızın konuyu evirip çevirip profesörler hakkındaki düşüncelerini söylediği sırada aynen su şekilde "Bu ülkede ne profesörler var, ne doçentler var ihihii (aynı bu şekil gülerek) ne yardımcı doçentler var." demesiyle benim aval aval bakıp "ne yapıyor la bu" diye gülerek düşünmeme sebep olan " yardımcı doçent " hocamdı.

  Örnek harici gözlemlerimden yola çıkarak gerçekten egoisttirler.
  Edit: Tamam tamam hepsi egoist değildir eksilemeyin olanı yazıyoruz.
  -1 ... neodammerung
 10. 10.
  öğrenci işlerindeki memurun egosuyla kapışamayacak egodur. yenik düşer.
  3 -1 ... murdum erigi