1. 1.
  sabahtan akşama kadar birlikte olduğunuz, sınav zamanları beraber çalıştığınız, sabahladığınız kişiler üniversite bittiğinde hayatınızdan çıkmıştır.
  3 ... ultraviyole
 2. 2.
  gereksiz 'arkadaşlardır'.
  1 ... porteron
 3. 3.
  tamamen çıkar amaçlı ilişkilerin olduğu arkadaşlıklardır.
  3 ... delinda
 4. 4.
  yerine göre candır yerine göre patlıcan kimisi okşanması gerekir kimisi satılması.
  1 ... starkingniagara
 5. 5.
  mezun olunca adlarını bile anmak istemediğim insanlar.
  1 ... butungunbunudusundum
 6. 6.
  iyisini bulmak zordur özen ister çaba ister ama bulması kolaydır. cebinde bir sigara paketi varsa hertürlü arkadşın olur.
  ... ormandan kacan tarzan
 7. 7.
  bana hep derlerdi "hiçbir zaman kalıcı olmayacak onlar" diye, bense inanmazdım. ama şimdi inanıyorum, biri hariç hiçbiri kalıcı olmayacak.

  bir sene sonra gelen edit : bir sene sonra giriyorum bu entry'i, o biri hariç dediğim de kalıcı değilmiş be sözlük.
  10 ... sentius55
 8. 8.
  Lisedeki o samimi, saf, ana kuzusu arkadaslarını öyle bir aratırlar ki, yaptıkları her çakallık attıkları her kazıktan sonra.
  4 ... byebye
 9. 9.
  Lise arkadaşlarını özleten arkadaşlardır. Hiçbiri burada ya da herhangi başka bir sözlükte yazmadıkları için ( en azından yakın çevremde olanlar) onlar hakkında iç dökme fırsatı bulmuş gibi hissedip heyecan doldum. Çünkü artık ciddi anlamda doldum! El insaf arkadaşlar, yeter. Sırf aynı yurtta kalıyor ya da aynı odayı paylaşıyorsunuz diye birbirinizi zincirlemesine takip etmek zorunda mısınız allah aşkına? Ya da en az 19 yaşına gelmiş bireyler olarak "aman olsun, aram bozulmasın" diye ezik davranışlar gösterip tek başına hareket edemez olmak üniversitede güzel bir yaşam mı demek? Ben mi büyük büyük düşler kurdum, siz mi küçük küçük şeyler peşindesiniz? Üniversite hayatınızı belirlediğiniz bir iki arkadaşla geçirme ve bitirme düşüncesi size korkunç gelmiyor mu? Katıldığımız bazı topluluklarda bile hala kendi aranızdasınız. Bu neyin kafasıdır? Biraz özgür davrananı, laf söylemekten çekinmeyeni de itelemekte bir numarasınız. Birbirinize kattığınız bir şey olsa e biraz haklısınız diyeceğim ama o da yok. Lisede bile daha çok geliştirirdik arkadaşlarla birbirimizi. Siz anca yüzdelik dilime girme derdinde olan, vize-final haftası ölesiye çalışan bir topluluksunuz. Üzülüyorum. He sizle yakınım, iyi insanlarsınız. O kadar. Yalnızca bu.
  3 -1 ... mavidekiyesil
 10. 10.
  Hepsinin amk. Bir tane adamına raslamadım şimdiye kadar, hepsi ayrı bir cins. Lise arkadaşlarımı hiç kıyaslamayacağım zaten. Dersane arkadaşlarım bile bunlardan iyiydi. Bak sinirlendim yine ya.
  7 ... zaynkk