1. 1.
  universitede okuyan ogrencilere verilen genel ad. daha cok okumak yerine eglenmeyi secen ogrenci topluluğu.
  2 -1 ... jagatai
 2. 2.
  ogrenciye vermiyoruz vs. ogrenci olmayana vermiyoruz
  3 ... trinfr
 3. 3.
  genellikle parasız gezen*, derse girmeyip not peşinde koşturan, öğrenciliğin ne demek olduğunu üniversite yıllarında daha iyi anlayan öğrencidir.
  1 ... gonulcelen
 4. 4.
  ilim irfan yuvaları üniversitelere bişeyler öğrenmek amacıyla gelmiş daha sonra amacından uzaklaşıp farklı kulvarlara yelken açan kişi.
  (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
  ... wolfshade
 5. 5.
  cogunlugunu sinavi oldugunu gunlerden oncesinde bilmesine ragmen calismayi son gune birakan ogrencilerin olusturdugu topluluk. yurtta kalanlar ve evde kalanlar diye ikiye ayrilirlar. ikisinin de birbirine gore avantajlari ve dezavantajlari vardir.
  2 ... gregor samsa
 6. 6.
  bunların bir de hiç bir dersi kaçırmayıp sürekli not tutan hatta bu notları satan tipleride vardır.
  1 ... wolfshade
 7. 7.
  evde yaşayın kısmının eglence hayatı yaşıcaz diye gidip sefillik yaşayan çogunlugudur. haftanın ilk 2 günü yer içer sıçarlar paralarını geri kalan günler aç gezerler zira okula gidicek belediye otobüsü paraları bile olmayan insancıklardır.
  1 -1 ... carleone
 8. 8.
  gelgitlerle yaşayan insan topluluğudur.misal; aileden para gelir geldiği gün kişisel/grupsal zevklere göre ya bara gidilir ya da evde rakı balık yapılır, sigaranın kralı içilir filmler kiralanır hatta dvdler alınır kız/erkek arkadaşla türlü ektivitelerde bulunulur vs.vs.. ve çok değil bundan 2 gün sonra paranın dibi bulunarak en dandik sigaraya takılınır, içki içilmez içilse de ona içki denmez (bkz: itöldüren)kız/erkek arkadaş ödemeli aranır, karşı tarafın da züğürt olduğu öğrenilir msn e takılınır, olasi bir buluşmada evde sefil sefil film-belki de aynı film 5. defa- izlenir.bir üniversite öğrencisi kesinlikle aidatı zamanında ödemez. mutfağa girebildiği sürece kesinlikle çöp dökmez bulaşığa elini bile sürmez. velhasılkelam üniversite öğrencisi güzel insandır. en asil duyguların insanı var ya işte odur.**
  3 ... kemalettin şentürk
 9. 9.
  bunların final haftası sozluge gec saatlere kadar takılan tipleri de vardır.
  1 -2 ... jagatai
 10. 10.
  keşke yeniden olsam dediğim özlediğim sıfat.
  ... wolfshade