1. 1.
  sabah isteyerek kalkılıpta yapıldığında mutluluktan ve zevkten 4 köşe yapan kahvaltı.
  pazartesiden cumaya çalan alarm sesleri delirtti seni. o telefonu alıp duvara çarpmak istedin ama yemedi. mecburen kibar bir şekilde erteye bastın 5 dk daha mutlu mesut yattın tam dalacakken uykuya yine aynı ses geliyor bilinmezliklerden. ne oluyor diye düşünürken uyandın. bir düşünce sardı seni kalksam mı kalkmasam mı, gitsem mi gitmesem mi? ardından patlayıveren ikinci düşünce hangi ders vardı ve o dersten ne kadar devamsızlık yapılmıştı. ilginçtir ki içinizde gitme isteği uyandı ve ayaklarınız sizi giyinmeye götürdü kahvaltı yapmaya üşenerekten okul yolu tutuldu. okula vardınız ve abi bir poğaça bir çay dediniz. böylelikle bu öğünüde geçirmiş oldunuz. ve günlerden pazar geldi çattı. alarmın çalan sesi saat 11i işaret ediyordu. hiç küfür etmeden mutlulukla yüzünüzü yıkamaya ardından da güzelcene giyinmeye. sokak kapısı açılır ve hele ki hava güneşli ise o gün mutlulukla düzgün bir mekana doğru ilerlemeye başlarsınız yanınızda sevdiğiniz arkadaşınızla. güneş ışığının teninizin derinliklerinde bıraktığı o müthiş sıcaklık hissi sizi daha da bir kendinize getirir. malum mekana varıp kahvaltı isteğinizi söyledikten sonra bekleyişle beraber hoş bir sohbet baş gösterir servislerin açıldığı masada. kahvaltılar gelir keyifle yenilir ve biter. elinizde az kalan çayınız ile birlikte kapı önüne doğru bir gidiş başlar çay sigara yapmak için ve şanslısınız ki dünyada bir gün de olsa güne mutlu başlamışsınızdır.
  5 -1 ... bunu da bilen adam
 2. 2.
  gecenin bi köründe uyunduğu için sabah saatlerinde yapılmayan kahvaltıdır. ekmek almaya kim gitcek sorunu türlü şekillerde atlatıldıktan sonra saat 3ü bulur ilk öğünü yemek.
  ... stres yaptim
 3. 3.
  her günün tekrarı;

  (bkz: şarap)

  dolabın kapağını aç, göz gezdir, suratını bük/eğ, önceki geceden kalma şarabı dik kafaya. gün başladı, iyi muhabbetler.. acıkmıyorsun sonra zaten, kahvaltı falan hikaye oluyor.

  o değil de, en zoru; evden çıkarken o şişeleri dışarı taşımak..
  2 ... ledzeppelin
 4. 4.
  ikinci öğretimler için öğleden sonra başlar.
  2 ... ex nihilo
 5. 5.
  kutupta güneş, çölde vahadır.
  2 ... ace of spades
 6. 6.
  üniversite öğrencisi olsun olmasın hayatın en mutlu anlarından biridir eğer yalnız değilseniz. ne demiş cemal süreya;

  Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem
  Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı...
  3 ... stardust23
 7. 7.
  cumartesi akşamı alınan alkol miktarına bağlı olarak öğleden sonra uyanma ile başlayan günün kahvaltısıdır. mutfağa kadar sürünüp en yakın su şişesinin kafaya dikilmesi ile başlayan menü, asprinle doruk noktasına ulaşır, yatağa dönülür. bir saat sonra kendine gelmiş bünye nutella ve bilimum fast food tüketip normale dönmeye hazırdır.

  (bkz: bir akşamdan kalmanın anıları)
  1 ... flying in a blue dream
 8. 8.
  cumartesi günleride formasyon derslerine giden istanbul üniversitesi öğrencisi için muazzam bir mutluluk kaynağıdır.
  1 ... biglefthander
 9. 9.
  öğleden sonra başlar. makarnadır.
  1 ... baykusator
 10. 10.
  16.00 civarlarında yapılan kahvaltıdır. kavurmalı yumurta olmazsa olmazıdır.
  ... diger sartlar sabitken