1. 1.
  Evet var olan gerçeklik.

  Herkes tutturmuş bi üniversite öğrenciliği diye görende bir şey zanneder. Parasını verip okuyosun nasılsa.

  Ulan, sınavlar o kadar kolay ki bi gün önce çalışıp geçiyorsun, kendini geliştirmeye yönelik bi halt etmiyorsun, kendine ait bi fikrin dahi yok, ortamlarda kız-erkek düşürmeye çalışıyorsun... ondan sonra da ailenin gözünde okumuş insan oluyorsun.

  Ha bir de diğer tarafta 7/24 ders çalışan inek tayfa var. Onlar da bunlardan farksız. Hayat derslerden ibaret değil.

  Orta yolu bulacaksın hocam.
  25 -8 ... yahigewrovski
 2. 2.
  iyimser bir tahmin. yüzde 90 minimum.
  3 ... mahmut sezar
 3. 3.
  Vatana millete faydası olanları gerizekalı değildir. Eğer türkiye insansız hava aracı, savaş uçağı üretebiliyorsa veya üretebilecekse bu ciddi bir mühendislik bilgisi ve altyapı gerektirir. Bunlar da bu ülkenin en iyi üniverstelerinin milli savunmaya kalkınmaya destek olacak, teknolojiyi ilerletebilecek ekonomiyi düzeltecek milli geliri ve refahı tepeye çıkarmayı sağlayacak öğrencileri, gelecek nesli yetiştirmesiyle münkün olacaktır. Bu da temeli bilinçli bir eğitime bağlı olan, üniverstelerin işleviyle alakalı olan vaziyettir.
  1 -2 ... elvis presley
 4. 4.
  her dağda bir tane üniversite olduğu için sonucun böyle olması sürpriz değil.

  herkes üniversite okuyor. sokakta yürürken kaldırımda gördüğünüz üç kişiden ikisi üniversiteli. iki muhabbet etseniz kendini dökmeye başlayacaktır zaten.

  klozet kullanmayı bilmeyen adam üniversite okuyor. peki ya kızlar ?

  elbette herkesin kendi hayatı. ve istediği gibi giyinmeye hakkı var kimse de müdahale edemez. ama bende aynı ortamda onlarla birlikte yaşıyorsam yorum yaparım..

  derse gideceğim diye sanki podyuma çıkar gibi giyinen kızlarda dahil bu duruma. zaten kampüs içindeki o yollarda yürüyen kızlar sanki victoria secret podyumunda yürüyor. o nasıl havadır arkadaş.

  birde derslerde yılışıp yılışıp birbirine sarılıp ders dinleyen insanlar.

  burası eğitim kurumu. sinema salonu'nun arkası değil.
  4 -1 ... damdakikedi
 5. 5.
  bu durum öğrencilerin suçu değil, sistemin ve sistemi bu hale getirenlerin suçudur. her öğrenciyi zorla üniversitelere hazırladılar ve gönderdiler. dershanelere bu millet paralar akıttı. akabinde devlet her yere üniversite açtı. üniversitelerin çoğunda eğitim kalitesi düşük değil, kalite yok zaten. bünyesinde bi tane prof olan fakülteler bazılarıda o da yok. lise tarzı eğitimi sürdüren üniversitelerde okuyan bu milletin çocuklarına havadan kendini geliştir demek bişey ifade etmemekte ne yazık ki.
  3 ... sacredspirid
 6. 6.
  lise terk cahil köylü sıçmığı.
  1 ... poncik waffle
 7. 7.
  %20 yi zor tutuyoruz.
  ... romeosuzjuliet
 8. 8.
  Bu şartlar edebiyat ve ilahiyat okuyan kesim için geçerlidir moronu bağlasan agnosu 3 mezun olur.
  -1 ... fyodor paskevich
 9. 9.
  Kızların, giyimiyle özgüven patlaması yaşadığı ancak bir soru sorsan cevap veremez halde olduğu biricik gerçeğimizdir bu.
  Erkeklerinde onlardan aşağı kalır yanı yok doğrusu ama zeka olarak dahi iyiler bence.
  1 ... melekizm
 10. 10.
  Doğru bir önermedir. itü, odtü, boğaziçi farketmiyor. Gerizekalı çoğu.
  1 ... azkaban tutsagi