1. 1.
  doğrusunun; "üniversiteye gidecek genç kızlarımızın ailenin bulunduğu yerde okutulması zorunluluğu" olan önermedir.

  pek muhterem sözlük takipkileri; bu konuyu düşündüğümde inanın kendimden geçiyorum. sinirden ellerim ayaklarım titriyor.

  hepimizin ablası, bacısı var. şu yaşadığımız ahlaksızlık deryasında ne idüğü belli olmayan insanlar da peydalanmış durumda.

  bacınız, ablanız, kızınız gelmiş 18 yaşına. daha ömrünün baharında. vücudu olgunlaşma döneminin başında. hormonal seviyeleri değişken. cildi adeta bebek kıvamında. tazecik bedeni aşkını bulmak için beyne sürekli uyarılar göndermekte.

  işte böyle bir ortamda bacınızı, ablanızı, kızınızı kendi ellerinizle bir başka şehire üniversite okumaya gönderiyorsunuz. üniversiteye kızların gönderilmesi bile kimi ulema tarafından hoş karşılanmazken, kızların bir başka şehirde okutulması hepten karşı çıkılmassı gereken bir konudur. neyse bu konu ayrı bir başlık altında, ciddi şekilde irdelenmesi gerekir.

  peki gönderdiğiniz ablanızı, bacınızı, kızınızı ne ahlaksızlıklar bekliyor bunları hiç mi düşünmüyorsunuz? hiç mi ahlak sahibi değilsiniz ey müslüman kardeşlerim?

  o tazecik bedenler alkolle tanışıyor. o bebek kıvamındaki cild kozmetik ile harmanlanıyor. hormonel düzensizlik beyni zaafiyete uğratıyor ve karşısına çıkan erkeklerle seks alemlerine dalıyor.

  bunları düşününce kendimden geçiyorum. nasıl bir düzende yaşıyoruz ki, insanlar "özgürlük" adına kendilerini tehlikeye atabiliyorlar? yetkili birileri çıkıp; bundan sonra kız öğrenciler ailesinin yanında üniversiteye gidecek, diyemiyor. seçim meydanlarında bunu dile getiremiyor.

  acaba, hedefi 2023 olan türkiye buna ne zaman hazır olacak?
  -1 ... drzokkk
 2. 2.
  olmayan zorunlulukutur. çevremdeki en cahil insan bile kızım okusunda nerde olursa olsun diyenlerdendir. daha döğrusu okuması için her şeyi yapan uzağa gitmesine göz yuman kişilerdir. göndermek istemeyenlerinde nedeni kızlarını çok sevmeleri ve ayrılmak istememeleridir. başka yerde nasıl bilinmez ama benim çevremde erkeklerden çok kızların okutulmasına önem verilir. çünkü erkektir bir şekilde iş bulur olmadı gurbete gider dedniyor. ve okullarda öğrenci yüzdesi olarak kızlar çoğunlukta. ve şuan fark ettim ki başlıkla açıklama zıt şeyleri ifade. ey bilmem ne kızlar kendini bekleyen tehlikeleri bilmiyorlar mı bunlara karşı kendini koruyamaz mı. tabi ki korur. ve nedir bu kız korunmaya muhtaçtır tavırları. bildiğin insan lan bu kız denilen şeyde. kendini korur. ve kişisel tercihler diye de bir şey var. istediğini yapar bedelini öder kime ne. yıl olmuş 2011 hala ortaçağ da kalmış zihniyetlerle savaşıyoruz. kadın erkek eşittir, kadın korunmaya muhtaç değildir, kadın namusun falan değildir, ahlak anlayışını geliştir. siz kendinize bakınızdır. *
  1 -1 ... tigmung treudla ruyalar
 3. 3.
  (bkz: kavgada ana bacı eşiği)

  özgürlük ve özgür irade kavramını anlayamayan trollerin sözüdür. aynı şehirde okuyunca kimse onun göğsüne bakmayacak di mi? eğer isterse kız bir yol bulup sevişmeyecek o adamla? komiksiniz komik.

  (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
  1 ... sosyaldahi
 4. 4.
  Öğrenci evi tutup içerisinin erkekle doldurulması düşüncesinin anne ve babaların kafasından film şeridi gibi geçmesi ve bu psikoloji ile davranılması.
  ... zincirbozan