bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelere hitap eden Ünal Aysal, uluslararası mali denetleme kuruluşu Ernst&Young firmasıyla çalışmaya başladıklarını ifade ederek, ''Yaptığımız incelemeler sonucunda konsolide toplam borcumuz 300 milyon dolar civarında. 150 milyon dolarlık banka kredi borcumuza karşılık ise 750 milyon dolar civarı teminat verilmiş. Bu, banka teamüllerinin çok üzerindedir'' dedi.

  Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig yayın hakkı, Türk Telekom sponsorluk geliri, forma reklamı ve 3 sezonluk bilet gelirlerinin temlik altında olduğunu açıklayan Aysal, olağanüstü mali genel kurul yapılması mecburiyeti olduğunu belirterek, ''Bu durumda ne transfer yapılabilir,ne de mevcut yükümlülükler karşılanabilir. Olağanüstü mali genel kurul yapılması şarttır. ilk olarak 2 Temmuz'da, çoğunluk sağlanamazsa da 9 Temmuz'da genel kurulu toplantıya çağıracağız'' diye konuştu.

  Aysal, kısa vadeli çözüm alternatifleri üzerinde duracaklarına işaret ederek, şunları kaydetti: ''Talep edilecek yetkiler, 2011 yılı bütçesinin revizyonu, mevcut kredilerin yeniden yapılandırılması, 150 milyon dolar civarındaki banka kredilerinin 1 yıl ötelenerek 4 yıla, mümkünse daha uzun zamana yayılması, teminatları azaltarak yüksek faiz yükünden kurtulunması ve kurumsal yapının işler hale getirilmesi, kredilerin de tek bir çatı altıda çok daha az maliyetle birleştirilmesi. Bu konuyla ilgili kredilerin tek çatı altıda birleştirilmesi çalışmaları gerçekleştirilecek duruma gelmiştir. Genel kurula sunmaya hazır durumdayız. Ayrıca, gecikmiş borç stokunun süratle finansmanı için borçlanma talebi istenecek. Mevcut borç yapılandırması için, bankaların elinde bulunan yüzde 38 oranındaki kulüp hissesinin, tekrar alınmak üzere satılması veya teminat gösterilmesi gerekebilir. Yapacağımız işler günü kurtarmaya dönük değil, kulübümüzü düzlüğe çıkartma amaçlıdır.''

  Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, içinde bulunulan mali durumla ilgili yaptığı açıklamanın bir tespiti olduğunu belirterek, sıkıntı yaşanacağını düşünmediğini söyledi.

  Sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen haziran ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelere hitap eden ve sonrasında toplantının bitmesini beklemeden salondan ayrılan Aysal, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu.

  Üyelere yaptığı konuşmada, geride kalan 18 gün içinde futbol takımıyla ilgili olarak, Fatih Terim'i teknik direktör olarak göreve getirdiklerini, yardımcıları olarak da Hasan Şaş, Ümit Davala ve Andre Claudio Taffarel'i belirlediklerini anımsatan Aysal, ''Profesyonel futbolun her alanında çalışmalar başladı. Transfer tercihinde; karakterli, ayağı yere basan, Galatasaray için ter dökecek, aldığı paranın hakkını verecek oyuncuları tercih ediyoruz. Johan Elmander ve Selçuk inan'ı bonservis ödemeden transfer ettik. Çalışmalar süratle devam ediyor. Teknik direktörümüzün alternatiflerini de göz önüne alarak, futbolcu, menajer ve kulüplerle görüşme halindeyiz. Amacımız, haziran ayı sonunda başlayacak hazırlık dönemine takımı hazır hale getirmek'' dedi.

  ''HER PROBLEMiN ÇÖZÜMÜ VAR''
  Aysal, mali durumla ilgili üyelere aktarılan sorunların, transferi nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine, '' Hiçbir konuda sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum. Bir durum tespiti yaptık ama her problemin bir çözümü var. Çözmek de bizim görevimiz. Elimizden geleni yapacağız'' yanıtını verdi.

  Transferlerin gerçekleşmesi için kendi kişisel kredisini kullanıp kullanmayacağı konusuyla ilgili olarak Aysal, ''Galatasaray Kulübü'nün benim servetime ihtiyacı yok. imkanları müsait. Biz sadece nakit sorunlarını ortaya koyduk. Galatasaray'ın servet ve imkan olarak durumu çok iyi'' ifadesini kullandı.

  TRANSFER KONUSU
  Ünal Aysal, transferde adı Galatasaray'la geçen oyunculara değinirken, anlaşmaya varıldığı ileri sürülen Alman futbolcu Miroslav Klose hakkında, ''Benim haberim yok. Bilgim olursa muhakkak haber veririm'' dedi.

  Chelsea'deki geleceği merak konusu olan Didier Drogba için görüşmelerini sürdürdüklerini belirten Aysal, ''Drogba'nın sahibi var. Daha devam eden bir kontratı var. Kontratı çözmek de Chelsea'ye ait bir yetki. Biz sadece talip olabiliriz. Elimizden gelen tüm gayreti, taraftarlarımızın talebi üzerine gösteriyoruz. inşallah olur ama en aşağı Drogba kadar bize faydalı olabilecek alternatif elemanlar da listemizde var. Galatasaray'da o bölge boş kalmaz. En iyi şekilde de temsil edilir'' diye konuştu.

  Galatasaray'da transferle ilgili bir komitenin bulunduğunu ve çalışmaların sürdüğünü aktaran Aysal, şöyle devam etti:

  ''Galatasaray'da gerekli hamleler yapılıyor. Basın mensupları olarak size gelmeyen bilgiler olabilir ama özellikle yerli oyucularla da ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Fatih hoca önümüzdeki günlerde size açıklama yapar.''

  Başkan Aysal, transferde yaşanabilecek bir gecikmenin teknik direktör Fatih Terim tarafından nasıl karşılanacağının sorulması üzerine, ''Fatih hoca profesyonel. Yapacağı işi çok iyi biliyor. Başkalarının 2 ayda yapacağı işi 1 ayda yapabilecek tecrübeye sahip. Zaten seçilme nedeni de o'' yanıtını verdi.

  Öte yandan, kulüp ikinci başkanı Ali Dürüst ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Didier Drogba'nın gündemlerinde olmadığını ileri sürerek, kamp çalışmalarına kadar transferi tamamlayacaklarını bildirdi.

  Gündemlerinde öncelikli durumda olan kaleci transferiyle ilgili, bu pozisyondaki sorunu ortadan kaldıracak bir ismi kadrolarına katacaklarını belirten Dürüst, Arda Turan için ise sözleşmeli oyuncuları olduğuna dikkati çekerek, kalmasından yana olduğunu kaydetti.

  Son seçimde başkan adayı olan Mehmet Helvacı ise borç rakamlarıyla ilgili olarak, geçmiş yönetimde yer alan biri olarak kendisinin de mali genel kurul yapılması gerektiğini daha önce dile getirdiğini aktarırken, ''Kaynak tespitleri, nereye ve nasıl harcanacağı çok iyi belirlenmeli. Özellikle şirket hisselerin mülkiyetinin devredilmesi veya teminat verilmesi konusu, başka bir genel kurula bırakılmalı. Birçok yetkinin aynı anda geçirilmeye çalışılması yoğunluk yaratabilir'' ifadesini kullandı.

  STRATEJiK PLANLAMA KOMiTESi KURULDU
  Bu arada, Galatasaray Kulübünün gelecek 10 yılını kapsayacak bir stratejik planlama çalışması yapmak üzere komisyon kurulduğu duyuruldu.

  Divan kurulu Başkanı Aktar, kulüp başkanı Ünal Aysal ile yaptığı görüşme sonucunda böyle bir komisyon kurulması kararı aldıklarına değinirken, Aysal'ın, komisyon üyeleriyle toplantı yaparak, gelecek dönemle ilgili fikirlerini aktaracağı vurgulandı.

  YENi TÜZÜK DEĞiŞiKLiĞi YOLDA
  Divan kurulu Başkanı irfan Aktar, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile tüzüğün bazı maddelerinde değişiklik yapılması konusunda anlaştıklarını söyledi. Aktar, sınırlı maddeleri kapsayan bir tüzük değişikliğini, Ünal Aysal ile yaptıkları görüşmede uygun gördüklerini vurguladı. Yapılacak yeni değişiklikler için bir komisyon kurulacağı belirtildi.

  KÜÇÜK VOLEYBOLCULARA BAŞARI BERATI
  Divan kurulu toplantısında, sezonu başarılı sonuçlarla kapatan Galatasaray'ın küçük voleybolcuları da onurlandırıldı.

  Galatasaray'ın 2009–2010 sezonu Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonu ve 2010-2011 sezonu Küçük Kızlar istanbul Lig Şampiyonu olan voleybol takımlarının oyuncu ve teknik heyetlerine başarı beratları verildi.

  Sporculara ve teknik heyete başarı beratları, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile kulüp eski başkanlarından Ali Tanrıyar ve Divan Kurulu Üyesi Mükerrem Taşçıoğlu tarafından takdim edildi.

  kaynak :
  http://www.fotomac.com.tr...nustu-kongreye-gitmeliyiz

  http://galeri.uludagsozlu...%C4%B1z-demesi_146503.jpg
  -3 ... ukraynali
 2. ?.
  (bkz: günaydın üsküdar da sabah oldu)
  (#11851414)
  ... refleks
 3. 1.
  (bkz: sözlük gazete olmuş mına koyim)
  2 ... bohem olan hayvan
 4. 2.
  ünal aysal ın konu hakkında açıklaması:
  http://www.youtube.com/wa...re=player_embedded#at=180+

  düzenleme: şuraya açıklama ekliyoruz konu hakkında, hala izlemeden götten yazıyor okuma-araştırma yoksunu herifler.
  ... tanzamanitanyeri
 5. 3.
  acınasıdır. galatasaray bu mali yapısıyla avrupa'da bir ligde olsaydı çoktan bir alt lige düşürülmüştü. Ama burası türkiye işte...
  1 -3 ... orjinaldeli
 6. 4.
  geçmiş yönetimin attığı en büyük kazıktır .
  ... chewezingeer
 7. 5.
  arda nın da satılmasıyla veresiye borcu kapatacaklardır...
  1 -2 ... presidente
 8. 6.
  haberin kaynağına bakıldığında gerçekliğini bayağ bi yitiriyor bu haber. sormazlar mı adama keita, elano, baros, misimociç, stancu ve daha bir çokları nassıl transfer edildi diye. yok muydu o dönemlerde bu borç.
  ... kuln
 9. 7.
  (bkz: adnan polat ın mirası)
  1 ... rivne
 10. 8.
  (bkz: enkaz devralmak)
  1 ... silverring