1. 1.
  Nah kesilirdi! Değil kafasının kesilmesi, diyet pazarlıkları ile geçen kısa süre dışında hapis bile yatmazdı.

  La siz zengin katilin fakir maktulün ailesine diyet almayı kabul ettiremeyeceğini mi sanıyorsunuz ciddi ciddi? Para hırsıyla olmazsa, katilin ailesinin yapabileceklerinden korktukları için kabul ederler diyeti. Cemal kaşıkçı'nın oğulları katillerin diyet ödemesini kabul etmediler mi seve seve? Bir de halife ömer'in seri katil oğlu Ubeydullah' ın erkek, kadın ve çocuk bir sürü kişiyi doğradıktan sonra nasıl yırttığının hikayesi var ki hiç anlatamayayım... Bir gün bile hapis yatmadı.

  Sözde ilahi olduğu iddia edilen bedevi adaleti ilkel bir adalet sistemi olduğu için cinayeti bir kamu hukuku meselesi olarak değil, sanki alacak verecek davasıymış gibi özel hukuk meselesi olarak görür ve diyet gibi ilkel mekanizmalarla zenginleri kollar.

  Burun kıvırdığınız laik hukukta ise isterse maktulün yedi sülalesi katili affetsin, katilin cezası bir gün bile düşürülemez.

  Mesele ölüm cezası ve hapis cezası meselesi değil, kamu hukuku - özel hukuk meselesidir. Ölüm cezası uygulamak siyasi bir konu olup, laik sistemde pekala uygulanabilir. Aynen halen abd'de ve geçmişte Türkiye'de olduğu gibi. Ancak şeriat hukuku uygulanan bir yerde diyet rezilliğini ortadan kaldıramazsın.

  Münevver karabulut'un katilinin ailesi türkiye'nin en zengin ailelerinden biriydi. Paraları katil oğullarını kurtarmaya yetti mi? Ama olay Arabistan'da olsa katil her türlü yırtacaktı.

  7.yy bedevi geleneklerini ilahi emir sanma saflığından kurtulun artık..

  Not: başlık başa kaldı!
  3 ... rumeli71
 2. 2.
  Saçma bir beyandır. Kesinlikle kafası omuzlarının üstünde dururdu. Bu kekoyu sen yiğitsin, sen kralsın, sen muhteşem bir arap erkeğisin diye pohpohlarlardı. Yakında bizim ülkede de bu olacak..
  1 ... magicovento