1. 1.
  Onlarca şehit onlarca kahraman varken ülkeyi atatürk kurtardı demek en büyük vatan hainliğidir. Bir kazım karabekir bir rauf orbay, fevzi çakmak , nene hatun onlarca hakkı yenen insan varken tek bir kişi üzerine yazılan tarihi kabul etmek alçaklıkdır. Onlarca insan eşini , işini , çocuğunu kaybetmiş yaşamaya dermanı kalmamış , fakirlik sefaletin içine düşmüş vatan için sonra istanbul florya dan , nişantaşından izmirden foto paylaşıp ülke süperdi demek beyinsizlik abidesidir. Savaşlardan mahvolmuş bir ülkeye onca yiğit kahraman bedel ödemişken atatürk kurtardı demek hainliktir. Atatürk e elbet tesekkur edilecek saygı duyulacak fakat atatürk kurtardı dersen bu hainliktir. Kazım karebekir atatürk e destek vermeseydi ne halk savaşırdı ne ülke kurtarılırdı. Şu atatürkü siper edip vatan satan hainlerin tarihinden bi sıyrılın artık.
  15 -36 ... karniyarik ici
 2. 2.
  yanlış bir düşünce hem atatürk hem halk kurtarmıştır.
  8 -3 ... ramazanksk67
 3. 3.
  Nasil istanbul'u fetheden çandarlı halil ve diğer paşalarla birlikte fatih değil de fatih ise nasil mohaç'ta haçlıları ezen pargalı ve kanuni değil de kanuni ise kurtuluş savaşının tartişmasız kumandanı da atatürk'tür.

  Ayrıca halkın elele verip düşmanı kovduğu da yalandır. Aslinda o dönemde yunandan çok bugun zararli cemiyetler dediğimiz oluşumlarla savasılmiştir. Bu konuya ek olarak (bkz: istiklal harbinde etnik ihanet)

  Ismet inonü, maresal çakmak, karabekir bunlar da bir kahraman ve iyi vatanseverler ama hepsi bu.
  4 -3 ... gaspirali
 4. 4.
  Hayır yok artık ya baya komik oldu burası gerçekten, halk kurtarmadı demek ne kadar komikse Atatürk kurtarmadı demek o kadar komik olur. Bu ülke Atatürk liderliğinde kurtarıldı. Sevmiyorsan da SAYGI duy.
  6 -3 ... pluviophile
 5. 5.
  ülkeyi atatürkün değil halkın kurtardığı gerçeği
  11 -3 ... sivaslibela
 6. 5.
  savaşı yalnızca askerin cephede mermi atması zanneden gerizekalılar için öyledir. Hüseyin Nihal atsız bunu çok güzel anlatmıştır.

  Mustafa Kemal Paşa iyi bir kumandan, ondan daha üstün olarak da dâhi bir siyaset adamıdır. Dağınık ve işgal altındaki Türkiye’yi birleşik olarak kurtarmak için başvurmadığı tertip, girmediği kalıp kalmamıştır. Usta bir satranççı yahut damacı nasıl on hamle, on beş hamle, hattâ yirmi hamle ilerisini görerek ve düşünerek ona göre taş sürerse, Mustafa Kemal Paşa da Yunanlıların ne kadar asker çıkarılabileceğini, ingiltere'nin onları nereye kadar destekleyeceğini, Fransa ile italya'nın ne zaman ingiliz menfaati aleyhine gizlice çalışacağını isabetle tahmin ediyor, Türkiye'nin depolarında kaç askeri silâhlandıracak kadar tüfek ve cephane bulunduğunu biliyor, yeni çıkan komünizmden de ingiltere aleyhine ne şekilde faydalanacağını hesaplıyordu.
  2 -1 ... rainheart
 7. 6.
  O zaman komutanlar niye var ? Halk kendi bildiği gibi saldırsın
  ... fasafisoo
 8. 7.
  su götürmez gerçek. kemalist yobazlara bunu izah etmek için çaba sarf etmeye gerek yok arkadaşlar.

  basit bir örnek vereyim size. (bkz: imamköylü ayşe çavuş)

  hani bir , "o olmasaydı baban kimdi bilemzdiniz" goygoyu var ya. işte tek başına bu çürütüyor bu safsatayı imamköylü ayşe çavuş

  neymiş o olmasaymış türk kadını öylece oturup ingilizin, fransızın, alman' ın ülkesini işgal edip ırzlarına geçmesini bekleyecekmiş.

  kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz b'olum. bırakın artık şu fantastik hikayelerle beyninizi yormayı.
  5 -7 ... frktmz krds frktmz
 9. 8.
  Aynı mantıkla hareket edersen istanbul'u da Fatih fethetmemiştir.

  Mantık çok güzelmiş, bayıldım(!)
  15 -1 ... imla
 10. 9.
  "ülkeyi atatürk değil, halk kurtardı" demişler peki o zaman "istanbul'u fatih değil askerleri kurtardı" diye söyleyenlere nasıl bir cahilce cevap verecekler? ben söyleyeyim, fatih askerleriyle beraber gece haliç'e tahtalarla ızgara yapıp, (haliç'e) gemi indirdi, istanbul'u içten feth etti. tamam doğru, tek başına mı?

  konuya gelelim;

  Bu arap artıklarına sorsan istanbul'u fatih tek başına fethetti der ama asrın lideri atatürk'ün türkiye kurtardığını kabul edemiyorlar.

  hiç bir komutan savaşa tek gitmez, kürşad gibi, atatürk gibi, fatih gibi, adını saymakla bitiremeyeceğimiz nice komutanlar gibi.

  konuya dönelim;

  biz atatürk kurtardı derken tek başına yaptığını kast etmiyoruz zaten böyle bir mantıkta olamaz (tabi bazı cahiller bunu anlamakta güçlük çekiyor bu başlıktaki gibi.) askeri zekası ve ordunun başına geçip üstün komutanlık anlayışı sayesinde kazandığını ifade ediyoruz, nasıl fatih'te ordularıyla istanbul'u feth ettiyse bu da öyle. bunu anladığınız gün, atatürk'ün ne kadar büyük bir insan olduğunu anlayacaksınız ama o'nun böyle cahillerin anlayaşına hiç bir zaman ihtiyacı olmadı, olmayacak.

  cahilsiniz bari bu kadar belli edip de güldürmeyin. atatürk'e kafayı takıp yobazlık yapana kadar bu ülkeyi nasıl geliştiririz, nasıl ilerletiriz, nasıl büyürüz, nasıl katkılarımız olur diye düşünün diyeceğim ama bu zihniyetle taşı taş üstüne koyamayız. kendisini geliştirmemiş ülkeyi nasıl geliştirecekler. bir insan kendini farklı yönlerde illa geliştirebilir ama zihniyet bozuksa sonuçları bu başlıktaki gibi oluyor.

  cahillik, genden gelen bir şey değil, hele hiç baki değil, kişinin kendini bilinçli ve kasıtlı olarak eğitmeyerek, bir konu hakkında araştırma yapmayarak ve bilgi sahibi olmayarak, öğrenmekten uzak kendini bilgisiz ve genel kültürsüz bırakmasıdır.
  5 -1 ... bay efendi