1. 1.
  Bomba bir sistem. Açıklıyorum: Herkes, istediği kişi tarafından yönetilecek. Kimsenin yanlış tercihinin bedelini biz ödemeyeceğiz. Kimse, sırf başkaları istiyor diye, istemediği bir aday tarafından yönetilmeyecek. Şimdi 6 tane cumhurbaşkanı adayımız var değil mi? 6 tanesi de kendisine oy verenlerin cumhurbaşkanı olacak. Örnek: Erdoğan, Erdoğan'a oy verenleri yönetecek. Erdoğan'a oy verenler, Erdoğan'ın belirlediği maaşı alacak; Erdoğan'ın belirlediği miktarda vergi ödeyecek. Erdoğan'ın belirlediği benzin fiyatını, vergileri ödeyecek. Meral Akşener'e oy verenleri Meral Akşener yönetecek. Onun belirlediği maaşı alacak, onun belirlediği miktarda vergi ödeyecek. Muharrem ince'ye oy verenleri Muharrem ince yönetecek. Kim hangi adaya oy verdiyse, o aday tarafından yönetilecek. Böylece kimsenin yanlış tercihinden kimse etkilenmeyecek. Herkes, istediği aday tarafından yönetilecek. Böylece herkes hak ettiği şekilde yönetilecek. Düşünsenize, ben Meral Akşener'e oy vereceğim; beni o yönetecek; Siz ince'ye oy vereceksiniz; Sizi o yönetecek; Bir başkası Erdoğan'a oy verecek; Erdoğan tarafından yönetilecek.
  6 tane aday var. Bütün adayların hepsi, kendisini seçenlerin Cumhurbaşkanı olsun. Düşünsenize, yanlış kişiyi seçenler fahiş fiyatlar öderken, uçuk fiyatlar öderken, doğru kişiyi seçenler düşük vergi ödeyecek. Böylece yüksek vergi ödeyen vatandaş, kendi yanlış tercihinin bedelini kendisi ödeyecek. Onun yanlış tercihinin bedelini biz ödemeyeceğiz.
  4 -3 ... hexa gram
 2. 2.
  Kafan güzelmiş güle güle kullan.
  2 ... tokarew
 3. 3.
  ülkeye tasarladığım bomba cumhurbaşkanlığı sistemi
  3 -2 ... odysseus
 4. 4.
  bunun yapılmışı var,

  (bkz: grup seks)
  2 ... no god no master
 5. 5.
  Sabırla okudum. Sonuç; allah akıl fikir versin.
  3 ... frekans
 6. 6.
  aşçı Bahçıvan a, Bahçıvan şöföre, şöför uşağa sonra hepsi uşağa.
  2 ... benimhalaumudumvar
 7. 7.
  baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor.
  ... stallion
 8. 8.
  Bu sistemde neden herkes kendi oy verdiği kişi tarafından yönetilecek? Açıklıyorum: Çünkü oy vermediği kişiler tarafından yanlış şekilde yönetilmek, başkasının yanlış tercihinin bedelini ödemek, çok saçma. Kimse kimsenin yanlış tercihinin bedelini yıllarca ödemek zorunda değil.
  Herkes oy verdiği kişi tarafından yönetilirse, yanlış şekilde bile yönetilse, en azından kendi yanlış tercihinin sonucuna, kendi katlanmış olur. Milyonlarca insan onun yüzünden bedel ödemek zorunda kalmaz. Daha adil olur. Hem herkes kendi oy verdiği kişi tarafından yönetilirse, herkesin gönlü olur. Herkes mutlu olur. Öyle değil mi?
  O hâlde milyonlarca insanın yaşadığı ülkede, neden 1 tanecik cumhurbaşkanı olsun ki? Bir sürü olsun. Herkes hangi adaya oy verdiyse, onun cumhurbaşkanı o olsun. Hem böylece cumhurbaşkanları arasında rekabet olur; Hepsi birbirinden iyi yönetmeye çalışır. Kendilerini bize seçtirmek için üstün performans sergilerler. kim daha iyi yönetecek diye yarışırlar. Rekabet, hizmet kalitesini artırır.
  1 -4 ... hexa gram
 9. 9.
  Keşke tasarlamasaymışsın daha iyi olurmuş.
  1 ... turkmen begi
 10. 10.
  (bkz: susun deli konuşuyor konuş deli)
  ... golazo