1. 1.
    Böyle ne güzelmiş lan dediğimdir.
    5 ... golazo
  2. 2.
    2018'de birkaç aylığına "lan bi dk ya, bu ülke güzel aslında" dedikten sonra yeniden boyunduruğu altına girilen bir yandan rahatlatıcı bir yandan üzücü ruh hali, durum.
    1 ... 10610
  3. 3.
    Bir kesim fikirsel olarak millet olmanın asli unsuru olan ülkü birliği mefhumundan kasıtlı veya kasıtsız olarak uzaklaştırılıyor. Maalesef dahi demiyorum çünkü banane ben gidiyorum yakında burdan *
    1 ... golazo
  4. 4.
    (bkz: ben)
    Seçimden sonra bitmiştir.
    8 ... universitemezunuaskdoktoru
  5. 5.
    ülkenin yazım kurallarını da umursamamaktır.

(bkz: hiçbir şey)
    adam dürüst beyler.
    1 -1 ... shintsu
  6. 6.
    Pek elde olan bir şey değil maalesef. iyisiyle kötüsüyle bu ülkede beraber yaşıyoruz ve olan hepimize oluyor, sadece iktidar yanlılarına değil. Zaten bu kadar eleştirmemizin, ayrılıklara düşmemizin sebebi de bu. Herkes kendi hayatını, kendi doğrularıyla yaşasa da mesele ülke olunca o hayatlar bir yerde birleşiyor. Yani kimsenin "benim istediğim olmuyor o zaman artık umrumda değilsiniz" deme gibi bir şansı yok.
    3 ... darulmihen
  7. 7.
    Kimsenin bir şeyi isteyipte olmamasından kaynaklı olmayan düşünce. insanların varmak istediği noktayla alakalı bir durum daha çok. Ayrıca bu bir süreç. 2030’a kadar imkanı olup da bu ülkeden gitmeyen tek bir kişi dahi kalmayacağına eminim. Şu anın iranlıları, afganları gibi. Çünkü burası artık o televizyondan izlediğimiz ırak filan gibi bi yer. En azından öyle olduğuna beni ikna edecek olay, olgular mevcut. insanlar da ikna olma eşiklerine göre farkeder artık. Zamanla. *
    2 ... golazo