1. 1.
  Maalesef Türkiye'de değil Almanya'da sınırdışı edilecekler.

  "Almanya içişleri Bakanı Horst Seehofer, tatillerde memleketlerine giden Suriyelilerin ‘sığınmacı’ statüsün elinden alınacağını belirtti.

  Bild am Sonntag gazetesine konuşan Seehofer, “Suriyeli sığınmacı statüsünü taşırken düzenli olarak tatil için Suriye’ye gidenler orada zulüm gördüğünü söylemekte ciddi olamaz” diye açıkladı.

  Sputnik’in aktardığına göre bu sorunun öncelikle Suriyelileri ilgilendirdiğini dile getiren Alman bakan, ama diğer yabancıların da memleketlerine gittiği öğrenilmesi durumunda sığınmacı statüsünün gözden geçirileceğini kaydetti.

  Seehofer, “durumun müsait olduğunda” tüm Suriyeli sığınmacıları sınır dışı edeceklerini hatırlattı."

  Kaynak: https://odatv.com/memleke...-edilecek-19081946_m.html
  3 ... turkelia
 2. 2.
  Almanlar zaten yapıodu bunu darısı bizim ülkemize.
  4 ... zukod
 3. 3.
  türkiye için geçerli olsaydı eğer giden sayısı 33 bin olup mevcudun %1 i bile değildir.

  bu arada gidenlerde tatile değil orada kalan akrabalarının sağ salim olup olmadıklarını görmeye ve paraya çevrilebilecek bir şeyleri kalmışsa eğer satıp savıp paraya çevirip tekrar gelmek için gidiyorlar.
  -4 ... mavraci
 4. 4.
  almanlar bunu 2017´den beri yapıyorlar...uçak bileti alıp suriye´ye gitmeye karar verip, almanya´ya bir daha geri dönemeyeceklerini anlayıp süriye´ye gitmeyen suriyeliler de vardı. onlara da "senin uçak bileti alacak paran varsa biz sana niye yardım ediyoruz?" diyip verdikleri yardımı kesmişlerdi.
  3 ... paganviodio
 5. 5.
  Almanlar zamanında misafir işçileri de kabul etmemişlerdi. vardır tabi bi bildikleri bu eylemler büyümüştü Türklerden ve Almanlardan ölenler olmuştu.

  Eğer suriler bu sınırdışı kararına tepki gösterirseler canlarından olucaklardır.
  -1 ... dimitri ivan0v
 6. 6.
  Darısı başımıza.
  ... thebiggraywolf
 7. 7.
  bi an türkiye'de sanılarak çomarları korkutmuş bi uygulama.
  2 ... diskapininmandali
 8. 8.
  Jeton yeni düştü, büyük resmi şimdi gördüm!
  Meğer almanya bizi kıskanıyor derken demek istedikleri Almanya'daki suriyelilermiş.... Türkiye'deki suriyeliler krallar gibi yaşıyor diye kıskanıyorlar zaar.
  ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 9.
  başlığı görünce bile "kesin avrupa ülkelerinden birisidir" diye düşündürtmüştür. ki gene haksız çıkmadık nalet olsun *
  millet düz mantık kurup "madem savaş var madem savaş var diye göçtüler buraya savaş olan ülkeye nasıl bayramlaşmaya gidiyorlar" diyebilirken bizimkiler giderlerken üstüne ceplerine para koyuyorlar ve arkalarından su döküyorlar "çabuk gelin gadasını aldıklarımın" şeklinde. lan harbiden alemin tavşanı olduk son 10-15 senede. soran olursa dünya liderimiz var tüm dünya bizi kıskaniyür dersin kim bilecek..
  6 ... mel mel bakan gibson