1. 1.
    Dışardan bakınca isim acayip gay geliyo kusura bakmayın bare venüsun ingilizce ismi( yani venus) kullanılsaydı. Vestel venüs ne la.
    1 -3 ... hercool
  2. 2.
    patlar diye dokunmam bile ben vestel mala.

ihraç etsek ne olur. sanki alıcaklar.
    1 -1 ... being a dwarf
  3. 3.
    aldım memnunum şiddetle tavsiye ederim. siz bakmayın sırf yerli malı diye kötüleyen ecnebi çükü emmiş özentilere.
    4 -13 ... bim kamyoncusu
  4. 4.
    Yüzyıl kalsa kullanmayacağım Telefon modelinin ihraç edilmesi.

Birde tavsiye edenler var.
    4 -5 ... izmir ne taraf
  5. 5.
    çin'deki bir şirkete telefon yaptırıyorlar, Türkiye'ye gelip seri üretime geçiyorlar. ondan sonra da yerli ürün diye millete kakalıyorlar. evet.
    9 ... evrenin disinda olan yazar
  6. 6.
    Ona o fiyatı verip alacağıma giderim o fiyatın üstüne iki kuruş daha koyar beni daha uzun uzadıya idare edecek markayı alırım. Sanki işlemci full yerli katkı olacak birde. Vergi manyağı yapıyor o işlemciye batı.
    6 ... kale3112
  7. 7.
    teknosa da preo yapıyor. basılan teknosa yazısından tutta ramine, işlemcisine, kamerasına kadar çin malı.

ama yersen türk malı *
    2 ... sartre beauvoir camus
  8. 8.
    Sanki iphone abd malı ulan bu ergen solcular tam mal. Lan dünyada herşey çin de üretiliyor. iphone ekran lg üretir , batarya başka firma , kasa çin herşey parca parça tabi ki öyle olacak. Tüm telefonlar öyle cidden beyinsiz kitle vatan haini kitle çok fazla.
    5 -7 ... karniyarik ici
  9. 9.
    Milliyetçilik ya da hainlikle alakası yok. Vestelin telefonları bok gibi. Dengesiz özellikler, yüksek sar değerleri, kötü tasarım ve arayüz. Yani çinlileri it kadar sevmem ama elin çinlisi vestelden çok daha iyi olan xiaomiyi bana güya yerli malı olan vestelden daha ucuza satıyorsa konu kapanmıştır.
    7 ... erbolatbatur
  10. 10.
    Arkadaşlar almıyorsanız sizin bileceğiz iş. Ama sonra gelip bu ülke üretim yapmıyor. Bu ülkede herşey ithal demeyin. Alan var ki üretiyorlar. Sizin gibi cahil insanlar yüzünden uçak fabrikası kapandı bu ülkede.
    Devrim arabaları üretilmedi.evet sevgili çomar senin zihniyetin yüzünden. Sevmiyor isen bok atma. Şüphesiz balikesirli sinirlendi.

Edit. Üretim yapılmasını istemeyenler rahatsız. Neden zorunuza gidiyor söyleyin hele.
    -5 ... balikesirli