1. 1.
  günümüz türkiyesinde çoğu vatandaşın yaşadığı güvensizliktir. öyle bir haldeyiz ki, yapılan muhalif söylemlerin bile son referandumdan sonra sesi kesildi. çünkü belirli bir kesime asla ulaşılamadığı anlaşıldı. insanların çoğu haberleri izlemeyi bile bıraktı. kimsesin dikkatini hiçbir durum çekmiyor. her olayın altında bi yalan olduğu düşüncesi insanları sonsuz bir paranoyaya sürükledi. memleketçe depresyondayız vesselam.
  3 -1 ... fridanin biyigi
 2. 2.
  benim de içimde bir yaradır bu konu. şu anda türkiye cumhuriyeti devleti içerisinde tek güvendiğim kurum türk silahlı kuvvetleri ve en başta da kara kuvvetleri komutanlığı'dır. bu kurum, türkiye'nin en akıllı insanlarını bünyesinde barındırıyor. bakmayın siz içlerinden hainlerin çıktığına. bu kadar sağlam bir kurum olduğu için hedef doğal olarak tsk'ydı. generallerimiz gerçekten çok akıllı insanlar. çünkü bir asker, hayal satmaz. eksiyi artıyı tartıp, akıllıca ve rasyonel karar alıp, gelecekte de var olmanın garanti altına alınmasının yollarını arar.

  şunu dinleyin anlarsınız:
  https://www.youtube.com/watch?v=TZFyg6PgtL4+
  1 -1 ... cybernoetics
 3. 3.
  Kurumlar değil tek kişi idaresi mevcut. Kuvvetler ayrılığı yok.

  Halk da buna evet dedi.

  Böyle deyince de "Atatürk de tek adamdı. " diyorlar. Kardeşim 1920'lerle 2010'lu yılları kıyaslamak doğru sonuç vermez bunu bilmiyorlar.
  2 ... muhendis tarihci
 4. 4.
  Ya ne olacaaaadı?

  Misal millipiyango! ikramiyeler biriktikçe ya muratpaşa'ya ya etimesut'a çıkıyor. istatistik denilen bilim buna şaşıp kalıyor. Uzun zamandır hakkında türlü söylentiler olan kurum bu söylentileri ortadan kaldırmanın en kolay yolu olan basına açık ikramiye çekimini bir türlü yapmıyor. Haa bir de bakanlar kurulunun ortak aldığı bilete çıkan büyük ikramiye gibi bir haber vardı. Hatırlatayan var mı?
  Sonra insanlar güvenmiyor! Nasıl güvensin ki?
  2 ... elyaze