1. 1.
  inşaat ekonomiyi canlı tutar ama gelişmesine, kalkınmasına, ar-ge ve yeni teknolojilerin keşfedilmesine imkan vermez.bilhassa inşaat sektörün lokomotif olarak geliştiği ülkeler geri kalmaya mahkumdur.

  inşaat sektörü, iktidarların bilançolarını makyajlayıp, halka sevimli gözükmek için kullandıkları maşalardır.
  uzun süre bu lokomotifi kullananlar patlamaya mahkumdur, ülke ekonomisini de beraberlerinde götürecek olmaları ve uzun yıllar sanki gelişiyormuşuz havasında süregelen kandırmacı tavırları, ülkenin geri kalmasına ve halkın fakirleşmesine sebep olur.
  2 ... romabirgundekurulmadi
 2. 2.
  hayır, ak partinin ayakkabı kutusuna bağlı.
  2 ... ironik hayatin sosyal adami
 3. 3.
  Güldürür

  Sen kendine gelişmiş ülke de sözde ama ülkenin en büyük kaynağı inşaat sektörü olsun. inşaat sektörünü çeksek yüzde 1 büyüme bile alamaz ülke.

  Sonunda patladı işte ekonomi. Şişirme oranlarla gösterip duruyorlar ekonomi büyüyor diye.

  Ev satarak ekonomi büyütsen kaç yazar büyütmesen kaç yazar? Hani millet diyor ya madem büyüyoruz neden cebimde para yok. Bu yüzden işte Türkiye de para onların cebine giriyor senden çıkıyor ve bunu büyüme diye işliyorlar

  Sonra bizim ultra Einstein halka bakın büyüdük diyorlar onlarda ülke gelişiyor diye atıp tutuyor ardından.

  Sonuç olarak bum patladı. Hadi hayırlı olsun peşkeş çekmeye devam etsinler.
  3 -1 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  artık ona da dayalı değil. yandaşlar hariç kimsede gayrimenkul alacak para kalmadı.
  1 ... caranthir
 5. 5.
  işin en acı tarafı inşaatçı geçinen bir ülkenin en büyük şehrinin büyük kesimi bilinen, beklenen depremle yerle bir olacağı halde adam gibi çözümler üretilmemiş olmasıdır.
  2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 6. 6.
  Burjuva'nın elinde kalacak olan, ekonomik krizde ev fiyatlarının yarı yarıya aşağı inmesi olacaktır. özellikle geçimini yalakalığın doğurduğu inşaat müteahhitler parayı yemişlerse ortaya sıçacaklar. Zaten iki yıldır hepsi şikayetçi satış düştü diye. 50 bine yaptığı ( arsa bedeli olmadan) daireyi 600 bine satacaksın, inşaat mühendisine 1800 lira para vereceksin ama 14 günde bir izin yaptıracaksın, imarına para yedireceksin sonra da gelip için rahat oturacaksın öyle mi ? müteahhitlerden uzak durun, çoğu da karadenizlidir size bir şey anlatır.
  3 ... mrtrhn