1. 1.
    Reklam eksikliği,
    Her kesime hitap edecek oyunların olmaması,
    Eğitim ve bilgi düzeyinin az olması,
    Ekonomik koşulların yeterli olmamasıdır.
    3 ... ertgrlgazi
  2. 2.
    çomarların tiyatrodan anlamaması.
    3 -4 ... system error
  3. 3.
    sinemanın gelişmesi.
    1 ... manik depresif atak
  4. 4.
    Sebebleri yazmamızdır.
    1 -1 ... bir deniz hikayesi
  5. 5.
    - "Devlet eliyle tiyatro olmaz" diyen bir reisinin olması
    - Hali hazırda olan tiyatroların ideoloji farklılığından ötürü kundaklanması
    - TV lerde insan zekasına hakaret ve uyuşturucu niteliğinde olan çok sayıdaki niteliksiz programların cahil halka daha cazip gelmesi.
    5 -1 ... beyinsiz mahlukat
  6. 6.
    Tuluat bir sanattır. Sahne ve perde sanata hizmet eden bir şubedir. Oyun; adı üstünde temsildir. Misaldir. Mesaj vermek mesaj almak içindir. Yani kıssadan hissedir. Amaç budur. Bu olmalıdır. Toplumun maddi manevi kültürel kimliğine hitabetmeyen, toplum yaşayışındaki hata eksik noksan yanlış absürt durumları dile getirmeyen, mizahi eğitici öğretici bilgilendirici olmayan, kanayan yaralara merhem olmaya çalışmayan bir sanat, film veya tiyatro ne işe yarar ki? Bana beni anlatmalı. Bana başka kültürleri empoze etmemeli. Bana ideolojileri dayatmamalı. Objektif yansız ve tarafsız olmalı. Fakat aynı zamanda gerçekleri tüm çıplaklığıyla haykırabilecek kadar yürekli olmalı. Ama sanat yapıyorum diye ahlaksızlığı çıplaklığı çarpıklığı yüceltmemeli. Her daim insani ve ahlaki erdemleri gözetmeli. Yol gösterici ve rehber olmalı. Ticari kaygılarla hareket etmemeli.
    3 -1 ... royall stars
  7. 7.
    abi bu devide tiyatro mu kaldı adamlar zombilerle savaşıyor amk tiyatro da ne olaaaa.
    1 -2 ... salgin
  8. 8.
    90lardan sonra tiyatronun sadece bir ideolojik
    tayfanın sanat organizasyonuymuş gibi algılatılmaya çalışmasından kaynaklanmıştır. tiyatro tarihimize baktığımızda, 50ler, 60lar ve yetmişler harika dönemlerdir.
    3 ... torunusamil
  9. 9.
    Çoğu insanın hayatında hiç tiyatro izlemedeği için ondan alınan tadı bilmemesi...
    2 ... gokyuzununmavisi
  10. 10.
    Tiyatrocuların terör sevici olması halkın vatansever olması.
    1 -3 ... marvolo riddle 2