1. 1.
  bazılarına göre korkaklık hainlik olan eylem. bu ülkede de yaşanırmı be kardeşim.
  3 ... nasreddin hodja
 2. 2.
  Ülkedeki manzaranın insanda uyandırdığı haklı bir istektir
  Aksini iddia eden yalaka, işbirlikçi ve türevleridir.
  ... jine xirab
 3. 3.
  çoğu zaman istediğim, param olmadığını farkedince vazgeçmek zorunda kaldığım eylem. gerçekler, çok acımasızsınız.
  8 ... roza shanina
 4. 4.
  Çoğu kez başıma gelen istektir, özellikle bu harika eğitim sistemlerinden ötürü. Abicim ellemeyin artık şu sınav sistemini ya sene ortasında zırt pırt değişiklik yapıp durdular yetmedi bir de tarih ertelendi. inş bi savaş falan çıkmazsa hayırlısıyla gireceğiz herhalde, evet.
  ... sicacikbikahve
 5. 5.
  Çoğu insanın içine gelen istek ama çoğu insanında eyleme dökemediği gerçektir. Dökememek cesaretsiz oldukları için değil gideceği yerde de insanlar olacağı içindir. Dünyanın en medeni ülkesinde bile insanları satış pazarlama mantığıyla sömürüyorlar. Orda daha çok kazanırım diye gitmek isteyen insanlar bile bir süre sonra anlayacak ki bizim ülkeye geldiğinde kral olacak. Peki değer mi ? Değmez. içe gelen ölme isteği ile benzerdir bu hisler. Ama asıl istek şudur "dünyadan siktir olup gitmek isteği" .

  Edit : imla.
  1 -1 ... colseyum
 6. 6.
  Son iki yılldır içten içe hissettiğim durumdur.
  1 ... emeklibebek
 7. 7.
  uzun yıllardır düşündüğüm bir durumdur ama gel gör ki hala mümkün olmadı. insan tereddütte de kaldığı birçok nokta da oluyor başka bir ülkede yaşama konusunda. bu yüzden artık çok da kafama takmıyorum fakat illa ki birkaç ülkeye gidip gezme hatta bir süre kalma isteğim var hala. belki bir gün fırsatını bulurum da yurt dışına çıkarım diye iki yıl önce pasaport da aldım fakat daha şehir dışına bile çıkamadım. umarım bir gün bu hayalim gerçekleşir de buralara tekrar yazarım bunu.
  1 ... anactivistfromtheuniverse