1. 1.
  Samimiyetinizi sikeyim.

  Twitter çocuk cinayetlerine tepkiden geçilmiyor,
  instagram dan story de kınama yapmayanı dövüyorlar,
  Ekşi sözlük yine bildiğiniz gibi,
  WhatsApp durumlarına katledilen çocukların fotoğrafını koyanlar vicdanlarını mı hafifletiyor? Yoksa kendilerince tepki mi veriyorlar?

  Vereceğiniz tepkinin amına koyayım ben! Gene küfür ediyorum ama mümkün değil küfür etmeden açıklamak.

  Ulan sosyal medya dan tepki gösteren herkes, bu zamana kadar çocuk cinayetleri için ne yaptınız? Tek bir dilekçe yazdınız mı? "bir defadan bir şey olmaz" dediklerinde çıkıp tek bir laf edebildiniz mi?
  Bu mı sizin cesaretiniz? Bu mu insanlığınız? "affet bizi Leyla" demek kolay. Kolay. 14 harf sonuçta.

  Yarın okulunuza işinize gittiğinizde, ağzınızdan tek bir söz çıkacak mı "nasıl engel oluruz" diye? Çaba gösterecek misiniz? Ha siz küçük hanımefendi, siz tepki gösterdiniz mi?
  Leyla dan bir önceki cinayete Tepki gösterdiğiniz için mi Leyla katledildi!?

  Olmayan vicdanlarını "leyla bizi affet" diyerek harfifletenler size bir şey söyleyeyim mi?

  O çocuklar sizi asla affetmeyecek. Siz tepkinizi siktiğimin sosyal medyasından göstermeye devam ettiğiniz sürecek bu çocuklar katledilmeye devam edecek. Sizin yüzünüzden!
  Sizin Umursamazlığınız yüzünden. Ulan Twitter da konuyla ilgili tweet eden herkes şehirlerinin meydanlarında buluşa tepkisini gösterse. Bundan sonra kim böyle bir halt yemeye cesaret edebilir?

  And olsun ki sizin de başınıza bir şey geldiğinde bende bunu sosyal medyadan protesto edeceğim. Belki o zaman kafanıza dank eder, sosyal medya dan bir bok olmadığı!
  3 -1 ... n dakota
 2. 2.
  pek çok suçun sümen altı edilmesini engellemektedir.

  örneğin twitter ve ekşi sözlüğün tepkisi olmasa pedofilleri serbest bırakmaya yönelik yasa meclisten geçecekti. ekşideki insanların tepkisi geri adım attırdı.
  leyla aydemir olayında da milletin aklıyla dalga geçen ayrıntılar konusunda bastırıyorlar. belki gerçek katil bu sayede ortaya çıkar.
  1 ... strawberry blonde