1. ?.
  ülkede taş taş üstüne konulmasından nedendir bilinmez acayip rahatsızlık duyan sözde kemalist, çevreci, vesayetçi, kimi zaman da siyonist zihniyettir. daha birinci köprü hikayesinden başlayıp günümüzde nükleer santral hikayesine kadar hiç değişmeden aynen kendini tekrar eder bu zihniyet.

  çingenelerin niye yeri yurdu belli değildir? çünkü hayat tarzının bir gereği olarak taş taş üzerine koymamış, dolayısıyla da ne yeri yurdu ne de tarihi olmuştur.

  daha dün batılı güçlerin punduna getirebildiğinde nasıl da kimin nereyi gözüne kestirdiği ve orayı kendine rezerve etmek için bölgeye ve ahaliye ne gibi yatırımlar yaptığı ortadayken sanki onların gönüllü birer lobisi gibi çalışır. kendi ülkesine vatan değil de sanki onların arka bahçesi gözüyle bakar. ama onlar kadar bile kıymetini anlayamaz. dünya ortaçağda mini bir buzul çağı yaşadı. belki de daha büyüğü kapıda. işte o zaman dünyanın ve ab nin önemli bir kısmı yaşanmaz ya da kendini doyuramaz hale gelebilir. elalem bunun hesabında ve fırsatını bulsa türkleri orta asyaya itelemenin derdinde, bizimkilerse onlar ne istiyorlarsa bizim için en doğrusu odur diye kendini paralıyor. yani ihanet demeye dilim varmıyor ama yaptığının da başka izahı yok.
  1 -6 ... tea man
 2. 1.
  Taslari caldiktan sonra tas ustune tas konulmasindan rahatsiz olan kemalist olmasi muhtemel.
  3 -1 ... kernel
 3. 2.
  Çalıntı taşlarla,enkazların üzerine konulan taşlarla yapılan binanın çökeceğini bildiği içindir belki.Yada bir şatoyu yıkıp yerine bir kulübe yapmak istedikleri içindir kimbilir.Merak etmeyin kemalist adam düşünen adamdır.Öyle iki yola,bi kömüre kanmaz.
  1 -1 ... anarsik kuzu
 4. 3.
  zamanında yol yaptığı için adnan menderese tapan kişi değildir.

  --spoiler--
  amerika karşılıksız yol yaptı. daha sonra amerikan tekelinde olan araçların akaryakıtından parçasından yaptığı yardımın mislisini kazandı.
  --spoiler--

  burada yapılan icraat değil bu icraattan kimlerin ceplerine ve midelerine lokma gidiyor daha önemlidir.
  1 ... memocan2468