1. 1.
    dolar yükseldiği için zil takıp oynayan sözlük atatürkçülerine inat kurulan cümle.

Edit: sırf dedeleri oy verdi diye yıllardır sayısız yenilgi alan bir partiye kayıtsız şartsız sorgusuz sualsiz koşulsuz nedensiz körü körüne oy veren fanatik partizan ve biatçı kitle bana "biatçı" diyor şaka gibi amk. Bir de bunun sırf alevi olduğu için 8 seçim kaybettiği halde hala o kişinin peşinden koşan seçmen sürüsü versiyonu var ki tam bir komedi. Siz önce kendinize bakın lan davarlar. Dolar yükseliyor diye göbek atan bir partiye niye oy vereyim? Asıl bunu bile bile oy verirsem hain bir davardan farkım kalmaz.
    4 -10 ... bim kamyoncusu
  2. 2.
    demokratik bir özgürlüktür. ben de gerekirse taş yerim ama bunlara bırak oyu günahımı bile vermem.
    2 -5 ... lord rick
  3. 3.
    bize bunlarla gelin oğlum işte. yok kıskanıyorlar yok akp giderse dış mihraklar ebemizi beller yok reyiz olmasa dünyaya göktaşı çarpar soyumuz kurur gibi saçmalıkları bırakın. açık ve net olun. reyiz gelip üstümüze çıksa açlıktan gebersek bile chp ye oy vermeyiz çünkü biz katır genleri taşıyoruz deyin samimi olun böyle aferin.

kılışdar alevi hem oğlum üstüne dersimli. siyasette en önemli şeyler bunlar adam ülkeyi refaha kavuşturacakmış bizene dimi. genel başkan alevi olmasın sünni olsun dini kullansın her gün allah deyip milyarları götürsün yeter.
    10 -6 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    sanki bu ülkede bir akp ve chp var amına koyum.

başka partiye oy vermek, ya da sikerim lan sizin siyasetinizi deyip hiç oy vermemek çok mu zor, illa birilerinin tasmalı köpeği olacağim, illa nereye çekerse oraya gideceğim diyorsanız buyrun; tüm rezaletlerine rağmen akp ve chp tahteravallisine binmeye devam edin.
    1 ... ateistvaiz
  5. 5.
    Haklı bir söylem. Chp'ye yağmurlu havada su yok.
    -3 ... xyclonb
  6. 6.
    (bkz: anlatmaya gerek yok görüyorsunuz)

ben gerizekalıyım, hükümet beni istediği gibi düdükleyebilir, rte yi anamın üstünde yakalasam orospuluk anamdadır diyen adamlar bunlar.
    1 -1 ... kafam bir milyon
  7. 7.
    yaw siz hala bu adamların açtığı başlıklara entry mi giriyorsunuz?
    1 ... ecinni
  8. 8.
    klasik orta dogulu zirvasi.

biat etmek zorunda hisseden, bireysel dusunceden uzak, suru psikolojisi sahibi...

chp ye niye oy vereceksin kardesim, parti kur hepsinden daha iyisini yap geleyim ben sana oy vereyim...
    1 ... wake up neo
  9. 9.
    Deateklediğim beyan.
    Sanki cehape gelse ülke kalkınacak gibi konuşmuyorlar mı bir de.

Tek icraatiniz heykel dikmek, o sarayın maliyeti kadar heykeli 2 senede yapıyorsunuz.
    -2 ... sacma sapan konusan adam
  10. 10.
    komik olan sen ve senin gibiler kamyoncu kardeşim. bir şeyin doğrusunu bulabilmek için denemek lazım. bu adamı veya bu partiyi 1 kez iktidara getirdiniz de yapamadığını mı gördünüz ? bu adamı bu partiyi 1 kere iktidara getirirsin baktın yapamıyor bir dahaki seçimde biz chp ye oy verenlerle birlikte akp ye oy verir geri getiririz bunları iktidara. nedir bu vazgeçememe korkusu ?

işte derdi demokrasi olan derdi vatandaşı olan derdi refah bir yaşama sahip olmak olan insanın yapacağı şey budur. sizin gibi tek bir adam ve ailesi milyonların içerisinde yüzsün diye açlık ve sefaleti kabul edenlere kraldan çok kralcı diyoruz biz. belki bizede 3-5 bir şeyler atarlar diye sizden başka 40 milyon insanın derdi tasası umurunuzda değil..
    4 -1 ... mel mel bakan gibson