1. 1.
  ülkeye suriyelilerin yerleşmesine izin verilmesi, onlara kimlik çıkartılması sınır duvarlarından atlayarak geçenlere göz yumulması neticesinde, ülkedeki iş kollarına illegal ya da doğrudan ucuz işçi yerleştirilerek türk vatandaşlarının önüne geçilmesi. bunların sonucunda işsizliğin artması

  ülkeye yurt dışından gelen gıda ürünlerden sıfır vergi alınması. ülkede çiftçiliğin desteklenmemesi. vatandaşın dışarıya bağımlı hale getirilmesi.
  1 ... aklimakomikbisigeldi
 2. 2.
  Ne istediniz de vermedik diyen şahıs.
  ... borulce
 3. 3.
  Sağlık,
  Eğitim,
  Üretim,
  Sanayi,
  Bilişim,
  Tarım ve hayvancılık alanlarına yatırım yapmak yerine seri köz getirci müteahhit ve çocuklarının ceplerine yatırım yapmak.

  Doktor, mühendis ve hakimlerde para ve gelecek kaygısı olursa bu kesimlerden verimli iş alamazsınız. Bir doktorun günde 150-200 hasta bakması isteniyorsa orda kalitesizlik var malesef, üstüne üstlük yeteri kadar maaş verilmiyorsa, mühendisler maksimum en tepedeki yüzde 5lik kesim aylık 15-20 bin tlye çalışıyorsa onlardan yaratıcı olmalarını bekleyemeyiz. Hakimleri maddi yönden tatmin etmezseniz rüşvet vb. Durumlar güçlünün haklı çıkması olağan karşılanır toplumda ama şu anki yöneticiler malesef liyakat konusunda sıkıntılı insanlar, boş verin hep birlikte batalım.
  ... just millionaire