1. 1.
  laiklerle yaşamayız, kemalistleri istemiyoruz, burası müslüman ülke diye yıllarca ülkede at koşturan çomarların ülke batarken birden aynı gemide olduğumuzu hatırlayan çomardır.

  sizin gibi it sürüsüyle aynı gemide değiliz...

  sen ülkenin amına koy, elaleme sıçra son dön vay biz beraberiz de, gemideyiz de. olmaz.
  28 -10 ... system error
 2. 2.
  maalesef ayni gemideyiz.
  karadan ahkam kesenlere davulun sesi hoş gelir o ayrı.
  3 -4 ... ne olursun guzelim sevsem seni
 3. 3.
  Laiklerle yaşamayız kemalistleri istemiyoruz vs diyen boş beyin acaba farkında mı bu ikiliği cumhuriyet dönemince kendi bulunduğu safın yarattığını ve bu insanları ötekileştirdiğini ? bilmiyor çünkü laik ailesi ona ne öğrettiyse o doğrudur annesinin babasının onay vermediği yazarın kitabını bile okuyamaz bu beyinler. Ama annesi çok tutumludur bu konuda çocuğumun aklı bulanır diye kuran da öğretmez bunlar. aslında çocuk aydınlacanakta işte ailesi yada ailesine dayatılan sistem onu aklı bulanacak diye işlemiş onların beynine.
  Şahsım adına konuşuyorum karşı görüşünde ki insanı insan olarak gören kendinden aşağı görmeyen insanlara saygım sonsuzdur ama bu başlığı açan bir şey bildiğini sanan ama bildiği sandığı o şeyin dışındaki konuların cahili olan insanları istemesinler abi kendi tavırlarınca dışlansınlar ötekileşsinler hor görülsünler. Çünkü kendi tavırları o ve o tarz bi tavrı hakediyorlar. Ve unutmayın bu filmin sonunda siz saygısız boş beyinler kaybedecek.
  3 -13 ... redkidin delikli golgesi
 4. 4.
  "............bu ikiliği cumhuriyet dönemince kendi bulunduğu safın yarattığını ve bu insanları ötekileştirdiğini............"

  ilginçtir, dinci yobazlar solcu ağzıyla konuşuyorlar, taraf-radikal gazetelerinin terminolojisini kullanıyorlar..

  ulan hangi ikiliği yaratmışız biz?

  benim çocukluğumdan beri bütün politikacılar, belediyeciler, ve büyük işadamları köy-kasaba kökenlidir.. en büyük paraları onlar kazanır. en zenginler hep onlardır..

  istanbulda normal bir istanbullu tapulu evine çivi çakamaz.. çaktığı anda başı devletle belaya girer (yaşadık, biliyoruz). ama istanbullunun evinin 100 metre ötesinde köylü hazine arazisini çevirir, ağaçları traşlar, ve 10 katlı bina diker. devlet engellemek şöyle dursun hemen elektriğimi suyunu bağlar, ilk imar affında da tapu verir..

  devletin içindeki en yağlı noktaları hep köy-kasaba adamcıkları kapatmıştır.. eğer onlarla aynı yağmurda ıslanmamışsan asla orada yaşatmazlar..

  bu ülkenin medeni ve okumuş insanlarına asla açık olmayan zenginleşme yolları köy kökenlilere ardına kadar açıktır.. tarikatlar ve cemaatlar şeklinde örgütlenip büyük şehirleri yağmalarlar..

  hangi ötekileştirme çomar, hangi ötekileştirme? ötekileştirilen biziz, siz değilsiniz...
  8 -3 ... arbutus unedo
 5. 5.
  çalarken soyarken

  aynı gemide olduğumuz

  hiç akıllarına gelmiyordu oysa.
  6 -2 ... timur cengiz hulagu
 6. 6.
  koduğumun çomarlarının herkesi kendi anası babası gibi cahil zanneden tiplerine dert olmuş önerme.

  hayatı seküler, yüksek kültürlü, şehirli insanlara öykünmekle geçen sabah akşam kompleksden kendini sikecek noktaya gelen sırf bu haset yüzünden gidip malum partiye oy atan ibişlerle aynı gemide değiliz.

  bir kitabı 50 farklı şekilde yorumlayıp birbiriyle savaşan götoşlar kalkmış ülkenin okuyan, araştıran, eğitimli nüfusuna saldırıyor.

  bu ülkenin iğrenç kamburlarıyla paylaşacak ülkemiz de yok.

  18 yaşından önce kimseye din öğretilmez çomar. çocuk kendi reşit olunca seçer inancını.
  sen çocukken öğretiyorsun da ne oluyor?

  imam hatipliler ateist oluyor diye götü tutuşanları gördük.

  temelsiz din eğitimi ışid yaratır, el kaide yaratır..

  hadi gidin kumda oynayın.
  3 -4 ... system error
 7. 7.
  ulan kodumun çomarı hangi kiliği yaratmışız biz.

  girdiğim entrye entry girenlere ilk girdiğim entry her daim cevabımdır. he birde önerim olacak biraz aynaya bakın. ama ben size üzülmüyorum siz öyle üretilmiş- geliştirilmişsiniz.
  -4 ... redkidin delikli golgesi
 8. 8.
  16 sene "geç" de olsa nihayet uyanabilmiş minnoş çomarlardır. en azından 5 sene kadar önce uyanabilseler idi gemi titaniğe dönmezdi. şu anda buz dağına çarpmışız batmaya başladı gemi bu saatten sonra toparlamak zor.
  4 -2 ... mel mel bakan gibson
 9. 9.
  malı götürürken ; dindar kindar

  hesap saatı geldi ; biz kardeşiz

  kardeş mardeş değiliz

  avradını silktğimin hırsızlaryla

  neden kardeş olacağım.
  4 -3 ... timur cengiz hulagu
 10. 10.
  köprüde askerin gırtlağını kesen, fetöyle işbirliği yapanlarla aynı gemide olamayız kimse kusura bakmasın. bizler atatürkçüleriz, atatürk'ün açtığı çağdaş yolda ilerliyoruz, sizin gibi dinle kandırılan islamcılar değiliz.
  3 -2 ... taciturnn