1. ?.
  (bkz: 1 ay azdır 1 asır engellensin)
  1 ... shadowofdonkey
 2. ?.
  facebook'ta açılmış bir grup havası olan başlık. *
  1 ... ykobo
 3. ?.
  çok haklı bir söylem olmuştur. ancak doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. internette takılmak (bilgi alışverişi, iş başvuruları, akraba görüşmeleri ve hayati gereksinimler dışında) çok ama çok gereksizdir. burada yazmakta gereksizdir. yazanın yapabileceği farklı işleri o an için yoktur. varsa da görmemezlikten gelen tembelin tekidir. her zaman yapılacak bir şeyler varken kaçmaktır. işin kolayına kaçmaktır. facebook'ta öyle bir şeydir. kocasını sevmeyen ve macera arayan hatunların, kendini kanıtlamaya çalışan yeni yetme gençlerimizin, kürt-türk çatışması ile oyalananların, 999.999.999 müslüman arayanların toplandığı çok gereksiz bir platforma dönüşmüştür. aslında bir gurbetçi için gayet kullanışlı olabilecek bir sitedir. ama gerektiği gibi kullanılmamaktadır. ulan o kadar müslümanı bir araya toplayıp kıçına kına mı yakacaksın? hangi dini gruba neyi kanıtlayacaksın? amacın ne salak oğlan..
  1 ... adamolamadimyazarolayim
 4. ?.
  ülkede erişime engellenen sitelerin hala tıklanma rekoru kırdığı göz önüne alınırsa hiç bir işe yaramayacak olan eylemdir.

  (bkz: ayrıca sana ne)
  ... chtlqyvz
 5. ?.
  (bkz: emsalsiz 1 bunu beğendi)
  4 -1 ... emsalsiz 1
 6. 1.
  faceookun daha cazibeli olmasına sebep olacak yasak olur. bir ay sonra abazalar facebooktan daha rahat kız bulurlar.
  ... komsuoglu
 7. 2.
  Gericiligin getirdigi bir sitem ayni zamanda istek cumlesidir. Ulke capinda engellenirse facebook insanlar sicarken fotograf cekmez. dolayisiyla bizler goremeyiz ne kadar guzel sictigini o insanin. Eksikligini dusunebiliyor musun? Osman siciyor ve sen bilemiyorsun bunu. Sende osmanin sictigini bilmedigin icin buyuk ihtimal 1 ay sicmayacaktir. Buyuk saglik sorunlari olusacaktir. Hepimiz osmaniz osmanin saglikli yasami icin facebook`a evet.

  Bir diger olumsuz yonunu dusunursek, faruk ulkesini sevmez artik. onun ne kadar cok sevgini o guzel paylasimlarindan, turk bayragini begenip, paylasmasindan biliyoruz ki faruk bu ulkesini cok seviyor. Ve yine farugun ulkesini sevmesi icin facebook`a evet.

  10 larca daha neden var facebook`a evet demek icin. uzatmak istemiyorum artik. cok gericisiniz arkadas anlamiyorum ben sizi.
  1 ... play play play
 8. 3.
  (bkz: engelle anam)

  yuutup yalnız kalmasın. tek derdimiz bu.
  ... mhmtslmz
 9. 4.
  oturmuş onu bunu herkesi eleştiriyorsun, sonra da çözümünü söylüyorsun. ne güzel ne hoş, facebook engellensin. kendini toplumda yozlaşmamış birisi olarak gören ve lanse eden insanların sansüre başvurmayı ilk çare saymaları da bambaşkaymış. 0 ve 1'den oluşan sinyaller de biraz klişe kaldı. iyi niyetli girişim, bir şeyler olacak, fakat pişmesi lazım. hem girişimin, hem sahibinin. kontrolsüz güç güç değildir adamım.*
  -1 ... newman
 10. 5.
  hükümetin düşmesine sebep olacak olay.

  ya da hükümet düşer, facebook engellenmez.
  1 ... onurkul