1. 1.
  günahsız mehmetçiği linçten sonra bugün kirli yüzünü bir defa daha göstermiş terör, andımız okuyan gençlere saldırmak nedir ln?


  "Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri Andımız yasağının kalkmasının ardından bütün üniversitelerde ve il merkezlerinde düzenlediği “Andımız Türkiyedir” eylemleri kapsamında bugün Kırıkkale Üniversitesi’ndede öğrencilere andımız okuttu.

  Andımızın okunmasının ardından Kırıkale Üniversitesi B Kapısı girişinde, 29 Ekim’de Ankara’da düzenlenecek olan “Türkiye’ye Sahip Çık” yürüyüşünün bildirilerini dağıtan TGB’lilere, yaklaşık 40 kişilik Ülkücü olduğu iddia edilen bir grup saldırı düzenledi.

  Sayıca fazla olan grup, üzerinde Türk Bayrağı ve Atatürk resmi olan bildirilerin dağıtılmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek, aralarında kadınların da olduğu TGB’li gençleri darp etti. Ülkücü olduğu belirtilen grup TGB'lilerin üzerindeki Atatürk baskılı önlükleri yırttı."

  https://odatv.com/andimiz...ere-saldiri-22101831.html
  2 -5 ... o halde umabilir miyim
 2. 2.
  Her kendine ulkucu diyeni Ülkücüler kabul etmez. Yemin törenleri, ast-üst kesimi, "kendilerince" bir ideası olan topluluktan söz ediyoruz. Ayrıca yoldaş, kendine odatv'yi kılavuz alan birisinden Ülkücüler Hakkında bildirim almak alpertunna'ya göre komiktir.

  Aranizda alpertunna'yı iyi tanıyanlar var, sevenler ve iğrenenler. Az tanıyanlar icin alpertunna'nın ideası kısaca açıklamak gerekirse pan-europeanism (birleşik Avrupalılık) tabanlı soyculuktur. Ülkücülük ve organları ile şimdi bir bağı olmadığı gibi geçmişte de bir bağı olmamıştır.

  Alpertunna batılıdır, kendini doğulu sanan hem de batıcılık oynayan anti-Avrupa tiplemelerinden hoşlanmaz. Politik ıslam turkiya ülkesinde paragrafın yukarısındaki olguların başat aktörü olsa da ulkucu organizasyon son dönemlerde bu yöne ağırlık vermiş durumda.

  Özü ile alpertunna, doğuculuk oyunu oynayan hiçbir oluşuma el vermez. Yalnızca "kendi soyundan" gelen insanları, ki bu insanlar politik islamci, ateist-deist, radikal ya da liberal "bile olsa" korur, kollar.
  1 -4 ... alpertunna