1. 1.
  sagopa kajmer'in 2003 çıkışlı; bir pesimistin gözyaşları albümünün, karanlık damlalar cd'sinin 5. parçası. çok lezizdir.

  sagopa :

  Üfle güneşi sönsün!... Kalbim karakışın ayazına dönsün
  Azrailim öpsün!... Tek dönümsün ömrüm.

  Ben girdaplara kapılan o gemideki yolcuyum. Kustum her dalganın tokadına suçtum!. Pusuyu kurdu dostun, fırtına kopsun, donan dudaklara bir dem rom dolsun, beni buldun. Azrail yap görevin fiil olsun. Tek kurşun bitirebilse gari bu hayatı bari bin kurşun atın da gönlüm doysun ahali. Sagopa iskelet diyarında etten bekçi, çekice sapladım kasedimi, çöpe bugün attım kalbimi alınabilitesine göre değişir kırılanın aynı hangimizinki marijuana marşı? Sago yaşlı!..

  Üfle güneşi sönsün!... Kalbim karakışın ayazına dönsün
  Azrailim öpsün!... Tek dönümsün ömrüm.

  Buhran dolu bitirim esen o karayel rüzgarına kolumu salladım, hareketi çaktım, karakedi gördüm yaktım mumu ve de baktım. Tahlile giden her bakışıma reçete yazsa da, doktorumun kompleksleri nedeni derim çatarım gözleri, sobeledim herkesi, şimdi görelim kimin en kalın ensesi, Sago rapin en kalın ansiklopedisi, geçmeden yedisi taşlanır musallahın incisi, zencisi makbul görülesi her rapi beyaza boyarım, meleze çalarım yüzleri, aldım yaşamı yanıma kutu kolacasına üç dikişte dibe vurdum, depozitosunu Tanrıma ödüyorum.
  2 -1 ... eqin
 2. 2.
  aşık olunan kişiden bir he dese hayattındaki değişikçekleri anlatan parça...
  1 ... kalamara41
 3. 3.
  Azrail yap görevin fiil olsun

  Tek kurşun bitirebilse gari bu hayatı bari bin kurşun atın da gönlüm doysun ahali.

  aldım yaşamı yanıma kutu kolacasına üç dikişte dibe vurdum, depozitosunu Tanrıma ödüyorum

  sözleriyle karmaraşık duygulara iten şarkı. bu adam başka türlü bir müzik yapıyor ne yaptığını henüz çözemedim. isyan mı ediyo tanrıya mı yalvarıyo? hayattan gercekten sıkkın insan müziği tıpkı terapi gibi
  ... kopya kalp
 4. 4.
  "tek dönümsün ömrüm" *
  ... m ilginc olsun istedim
 5. 5.
  sagopa'nın en güzel şarkılarından biridir. düzenleme, sözler, müzik, on numara.
  ... rakimalboga
 6. 6.
  (bkz: anlatım bozukluğu)
  1 -2 ... superbamm
 7. 7.
  sagopa kajmer'in efsane şarkılarından birisidir.
  artık eskisi gibi şarkılar yapmıyor demek haksızlık olur ama üfle güneşi sönsünün yeri başkadır sagopa kajmer dinleyen kişilerde.
  1 -1 ... thmv
 8. 8.
  düşünsenize her üflediğinizde güneşi pes ettirip havayı karartsanız... güneşin temsilini rap olarak açıklarsak, onun olmaması halinde kalbimin kara kış ayazında ölüm döşeği yolcusu olduğunu anlamanız zor olmazdı sanırım. umarım rap son nefesime kadar yanımda olur. seni seviyorum rap evlen benimle. *

  -sagopa kajmer-
  -1 ... crazymafya
 9. 9.
  https://video.uludagsozluk.com/v/üfle-güneşi-sönsün-37348/

  ... mecburmuyum
 10. 10.
  rap i tanımlayan şarkılardan biridir. salak sago. bitirdin lan kendini. bitirdin bizi.
  -1 ... katipzade